Terraria

Terraria

8,0
85 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.6
PS4 7.3
XONE 6.0
Wii U 2.0
STADIA 2.0
PS3 7.7
X360 7.5
PS Vita 8.0
3DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Re-Logic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.03.2013
Europa:
15.05.2013
Producent:
Re-Logic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.03.2013
Europa:
15.05.2013

Terraria - opis gry

Terraria to dwuwymiarowa gra action-adventure z grafiką w stylu retro wyprodukowana przez niezależne studio Re-Logic. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a następnie został przeniesiony również na inne sprzęty: PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

Terraria skupia się na dwóch rzeczach: eksploracji tworzeniu. Podróżując po tutejszym świecie kolekcjonujemy surowce (drewno, pajęcze sieci itd.), z których potem możemy budować rozmaite rzeczy.

Świat Terrarii jest otwarty i generowany proceduralnie. Rozpoczynamy z trzema przedmiotami: kilofem do kopania, mieczem do walki oraz siekierą do rąbania drewna. Niektóre surowce możemy odnaleźć tylko w konkretnych miejscach, inne zostawiają przeciwnicy, a jeszcze inne mogą być umieszczone w pojemnikach.

Naszym pierwszym zadaniem jest ustanowienie bazy, która nocami obroni nas przed grasującymi zombie i potworami. Potem skonstruowane przedmioty  (jak drzwi, różne meble, ściany) możemy wykorzystać do budowy domu. Żeby stworzyć jakiś przedmiot musimy się stawić w odpowiednim miejscu, co więcej, niektóre bibeloty wymagają wielokrotnego powtórzenia procesu kreacji.

Oprócz eksploracji i tworzenia jest też walka. Na swojej drodze napotkamy różnych przeciwników, których występowanie zależne jest od regionu, czasu lub innych czynników. Nasz podopieczny nie jest jednak bezbronny. Do dyspozycji ma rzecz jasna wspomniany miecz oraz inne zbudowane przez siebie bronie, ale poza tym może również przyzywać potężnych sprzymierzeńców, np. Oko Cthulhu.

Wraz z postępami, takimi jak pokonanie bossa lub znalezieniu pistoletu, przyciągamy do siebie różnych NPC-ów: kupców, czarodziejów, pielęgniarki i innych. Możemy ich umieszczać w zbudowanych przez nas strukturach, a potem -- to przykład -- kupować oferowane przez nich przedmioty. NPC-ów poznajemy również podczas eksploracji świata

Terraria, jeśli znudzi nam się singiel, posiada multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób. Jednym z jego trybów jest rywalizacja.

Wideo - Terraria

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper