The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

8,7
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 9.0
PS3 8.4
PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
08.03.2018
Europa:
29.03.2019
Polska:
29.03.2019
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
08.03.2018
Europa:
29.03.2019
Polska:
29.03.2019

Recenzja redakcji

Recenzja: The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel (PS3)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel (PS3)

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - opis gry

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel Kai to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Kai to zremasterowana edycja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel.

Trails of Cold Steel to kolejna seria, której akcja rozgrywa się w budowanym z pieczołowitością uniwersum The Legend of Heroes (pierwsza gra z tej serii ukazała się pod koniec lat 80.). Wydarzenia ukazane w Cold Steel rozgrywają się po tych przedstawionych w trylogii Trails in the Sky. Sceną dla nowej opowieści jest tym razem imperium Erebonia, zaś rolę głównego bohatera odgrywa Rean Schwarzer, student akademii wojskowej Thors. Należy on do tzw. VII Klasy, jedynej w całej szkole, w której nie segreguje się uczniów ze względu na pochodzenie. W Cold Steel, podobnie jak w serii Persona Atlusa, wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni roku szkolnego. Uczniowie wysyłani są z misjami w różne regiony imperium, gdzie zapoznają się z rzeczywistością społeczną i polityczną, z czego najważniejszy jest konflikt między arystokracją a reformistami stojącymi po stronie klas pracujących, którego temperatura systematycznie rośnie, grożąc wojną domową.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Cold Steel pod wieloma względami przypomina klasyczne japońskie RPG. Nie brakuje tu zatem eksploracji świata, przeczesywania dungeonów i turowego systemu walki (przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji). Na tle konkurencji (i poprzednich części TLoH) produkcję Falcom wyróżnia jednak struktura. Opowieść jest tu bowiem podzielona na cykle, w których trakcie bierzemy udział w badaniach terenowych (popychają fabułę), egzaminach, rozwijamy relacje ze znajomymi, spędzamy czas wolny czy odwiedzamy specjalny dungeon.

System walki nie różni się znacząco od tego z Trails in the Sky, choć twórcy wprowadzili nowy patent o nazwie Tactical Link System, który pozwala combo składające się z kilku ataków. Pojawia się tu również system Master Quartz z Ao no Kiseki (innej części TLoH).

Wersja Kai nie wprowadza wiele nowego, jeśli chodzi o zawartość. Poprawiona została w niej oprawa graficzna (grać można w rozdzielczości 4K) i dodano opcję High-Speed Skip (przyspieszająca rozgrywkę i cutscenki). Gra rozpoznaje też save z Cold Steel III, dzięki czemu odblokowujemy nowe rzeczy jak stroje.

Wideo - The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper