Dragon Ball: Raging Blast 2

Dragon Ball: Raging Blast 2

7,0
53 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
05.11.2010
Polska:
05.11.2010
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
05.11.2010
Polska:
05.11.2010

Dragon Ball: Raging Blast 2 - opis gry

Dragon Ball: Raging Blast 2 jest bijatyką 3D spod dłuta studia Spike, wydaną przez Namco Bandai Games w listopadzie 2010 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja japońskiego dewelopera jest sequelem wydanego równo rok wcześniej Dragon Ball: Raging Blast.

Fabuła Dragon Ball: Raging Blast 2 po raz kolejny opowiada tę samą historię, którą znamy z mangi Akiry Toriyamy oraz z serialu telewizyjnego. Wojownik rasy saiyan-jin, Son Goku, wraz z rodziną i przyjaciółmi zmuszeni są walczyć w obronie niebieskiej planety, do zagłady której doprowadzić chcą m.in. inni saiyan-jini, tyran Freezer, genetyczna hybryda Cell czy starożytny demon Majin Buu. Historia przedstawiona w Raging Blast obejmuje całą serię Z, wliczając w to również wydarzenia znane z filmów kinowych i odcinków specjalnych, stąd obecność w grze m.in. Brolly’ego czy Coolera. W stosunku do pierwszej odsłony, „dwójka” została wzbogacona o wątek pochodzący z OAV pt. Dragon Ball Z: Plan to Destroy Super Saiyan-jin.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Autorzy oddali do dyspozycji gracza pokaźną liczbę postaci, jednak na początku mamy dostęp do zaledwie kilkunastu z nich. Kolejnych bohaterów odkrywamy wraz z postępami w trybie fabularnym. Rozgrywka w Raging Blast 2 w dalszym ciągu przypomina tę z poprzednich części, system walki został jednak nieco rozbudowany. Gracz wciela się w jednego z wojowników i toczy pojedynek z oponentem na zniszczalnym terenie, obserwując akcję zza pleców postaci. Poza podstawowymi ciosami i kombinacjami o różnym poziomie skomplikowania, gracz korzysta ze specjalnych ataków poszczególnych fighterów na czele ze słynnym Kamehameha. Wówczas rozpoczyna się swoista minigierka, a sukces postaci uwarunkowany jest zręcznością gracza.

 

Twórcy pokusili się o to, aby pod względem wizualnym uczynić Raging Blast 2 grą jak najbardziej podobną do serialu. Udało im się to w stu procentach, gdyż pomimo trójwymiarowej grafiki, każdy kadr z cut-scenek wygląda jak ręcznie rysowane anime. Namco Bandai Games jak zawsze pozostawiło wybór graczom w kwestii doboru ścieżki dialogowej, udostępniając oryginalne japońskie głosy oraz angielski dubbing.

Wideo - Dragon Ball: Raging Blast 2

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper