Dragon Ball: Raging Blast

Dragon Ball: Raging Blast

6,7
39 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.7
X360 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.11.2009
Europa:
13.11.2009
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.11.2009
Europa:
13.11.2009

Dragon Ball: Raging Blast - opis gry

Dragon Ball: Raging Blast jest bijatyką 3D spod dłuta Spike, wydaną przez Namco Bandai Games w listopadzie 2009 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Fabuła Dragon Ball: Raging Blast po raz kolejny opowiada tę samą historię, którą znamy z mangi Akiry Toriyamy oraz z serialu telewizyjnego. Wojownik rasy saiyan-jin, Son Goku, wraz z rodziną i przyjaciółmi zmuszeni są walczyć w obronie niebieskiej planety, do zagłady której doprowadzić chcą m.in. inni saiyan-jini, tyran Freezer, genetyczna hybryda Cell czy starożytny demon Majin Buu. Historia przedstawiona w Raging Blast obejmuje całą serię Z, wliczając w to również wydarzenia znane z filmów kinowych i odcinków specjalnych, stąd obecność w grze m.in. Brolly’ego czy Coolera.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Poprzednia odsłona DB wydana na PS3 i Xboxa 360 - Dragon Ball Z: Burst Limit, pod względem mechaniki przypominała serię Budokai, natomiast Raging Blast budzi skojarzenia z podserią Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi. Rozgrywka w Raging Blast w dalszym ciągu przypomina tę z poprzednich części, jednak system walki został nieco rozbudowany. Gracz wciela się w jednego z wojowników i toczy pojedynek z oponentem na zniszczalnym terenie, obserwując akcję zza pleców postaci. Poza podstawowymi ciosami i kombinacjami o różnym poziomie skomplikowania, gracz korzysta ze specjalnych ataków poszczególnych fighterów na czele ze słynnym Kamehameha. Wówczas rozpoczyna się swoista minigierka, a sukces postaci uwarunkowany jest nie tylko zręcznością gracza, lecz również szczęściem. Spośród kilku dostępnych trybów, stopniem rozbudowania wyróżniają się tradycyjnie tryb fabularny oraz opcje online.

 

Oprawa graficzna Dragon Ball: Raging Blast stoi na zadowalającym poziomie. Wrażenie robią przede wszystkim dobrze zaprojektowane, częściowo zniszczalne areny, a także szczegółowe modele wojowników, jak żywo przypominające bohaterów anime. Namco Bandai Games jak zawsze pozostawiło wybór graczom w kwestii doboru ścieżki dialogowej, udostępniając oryginalne japońskie głosy oraz angielski dubbing.

Wideo - Dragon Ball: Raging Blast

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper