Dragon Ball Z Budokai HD Collection

Dragon Ball Z Budokai HD Collection

7,6
34 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.6
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
02.11.2012
Polska:
02.11.2012
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
02.11.2012
Polska:
02.11.2012

Dragon Ball Z Budokai HD Collection - opis gry

Dragon Ball Z Budokai HD Collection jest jest kompilacją trzech gier z serii Dragon Ball Z Budokai wydaną przez Namco Bandai Games w listopadzie 2012 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. W skład kolekcji wchodzi Dragon Ball Z Budokai i Dragon Ball Z Budokai 3. Obie odsłony pojawiły się wcześniej na konsole PlayStation 2 oraz GameCube.

Fabuła gier po raz kolejny opowiada tę samą historę, którą znamy z mangi Akiry Toriyamy oraz z serialu telewizyjnego. Wojownik rasy saiyan-jin, Son Goku, wraz z rodziną i przyjaciółmi zmuszeni są walczyć w obronie niebieskiej planety, do zagłady której doprowadzić chcą m.in. inny saiyan-jin Raditz, tyran Freezer, genetyczna hybryda Cell czy starożytny demon Majin Buu. Historia przedstawiona w dwóch częściach Budokai obejmuje serie Z oraz GT, wliczając w to również wydarzenia znane z filmów kinowych i odcinków specjalnych.

Rozgrywka w serii Dragon Ball Z Budokai nie odbiega zbyt mocno od innych bijatyk w 2,5D. Gracz wciela się w jednego z wojowników i toczy pojedynek z oponentem na zniszczalnym terenie, obserwując akcję z boku. Poza podstawowymi ciosami i mało skomplikowanymi kombinacjami, gracz korzysta ze specjalnych ataków poszczególnych fighterów na czele ze słynnym Kamehameha. Wówczas rozpoczyna się swoista minigierka, a sukces postaci uwarunkowany jest nie tylko zręcznością gracza, lecz również szczęściem. Spóród kilku dostępnych trybów, stopniem rozbudowania wyrózniaja się przede wszystkim Story Mode.

Oprawa graficzna w kolekcji DBZ Budokai stoi na solidnym poziomie. Wrażenie robią przede wszystkim dobrze zaprojektowane, częściowo zniszczalne areny, a także szczegółowe modele wojowników, jak żywo przypominające bohaterów anime. Namco Bandai jak zawsze pozostawiło wybór graczom w kwestii doboru ścieżki dialogowej, udostępniając oryginalny japoński dubbing oraz angielskie głosy. Z nowości warto odnotować dodaną obsługę trofeów/osiągnięć.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wideo - Dragon Ball Z Budokai HD Collection

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper