Tekken 6

Tekken 6

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 7.3
PSP 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.10.2009
Europa:
30.10.2009
Polska:
30.10.2009
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.10.2009
Europa:
30.10.2009
Polska:
30.10.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Tekken 6 (PS3)
8.5
Recenzja: Tekken 6 (PS3)

Tekken 6 - opis gry

Tekken 6 jest bijatyką 3D stworzoną przez japońską firmę Namco Bandai, wydana pod koniec 2009 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Szóstka” jest pierwszą numerowaną grą z serii Tekken, jaka pojawiła na konsoli innego niż Sony producenta. T6 na automatach w Japonii zadebiutowało już w grudniu 2007 roku.

Historia przedstawiona w grze odnosi się wydarzeń ze starszych odsłon Tekkena. Po zwycięstwie w poprzednim Turnieju Króla Żelaznych Pięści, Jin Kazama przejął kontrolę nad zbrojnymi siłami Mishima Zaibatsu, a w swoich działaniach zaczął przypominać tyrana. Pragnąc uczynić ze swojego małego imperium światowe supermocarstwo, zerwał więzy z resztą świata i, mając na usługach Mishima Zaibatsu, nie bał się wypowiedzieć wojny wszystkim narodom. Decyzja Jina pogrążyła świat w chaosie, doprowadzając do wojen na całym globie oraz konfliktów w bazach kosmicznych.

Szósta odsłona Tekkena wprowadziła wiele zmian w systemie walki i nie tylko. Dotychczas gracze, chcąc poznać historyjki poszczególnych wojowników, musieli ukończyć każdą postacią tryb Arcade lub Story. W Tekken 6 deweloper postanowił opowiedzieć historię w Scenario Campaign, w którym rozgrywka przypomina prostą chodzoną bijatykę. Tam właśnie poznajemy losy poszczególnych fighterów. Sporych zmian doczekał się system walki. Twórcy wprowadzili tzw. Rage, które faworyzuje graczy w momencie, gdy pasek życia zmaleje do niebezpiecznego poziomu. Wówczas siła ciosów postaci rośnie, zadając oponentowi dwa razy większe obrażenia. Areny zmagań stały się częściowo interaktywne, dzięki czemu pojedynek może przenieść się np. do pomieszczenia obok. „Szóstka” oferuje rozbudowany tryb online, gdzie można sprawdzić się w konfrontacji z graczami z całego świata.

Tekken 6 działa na silniku graficznym Octave Engine, jednak oprawa, choć ładna, nie zachwyca aż tak, jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu. Co w bijatyce niezwykle istotne, animacja trzyma 60 klatek na sekundę, tylko sporadycznie zwalniając. Ścieżka dźwiękowa stanowi przekrój przez większość gatunków muzycznych, choć dominują w niej utwory elektroniczne.

Wideo - Tekken 6

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper