Bleach: Soul Resurrección

Bleach: Soul Resurrección

7,4
31 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.06.2011
Europa:
16.09.2011
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.06.2011
Europa:
16.09.2011

Bleach: Soul Resurrección - opis gry

Bleach: Soul Resurrección jest przygodową grą akcji na bazie popularnego serialu anime Bleach, wyprodukowaną przez SCE Japan Studio i wydaną przez firmę NIS America we wrześniu 2011 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 3.

Historia w Bleach: Soul Resurrección rozpoczyna się w momencie, kiedy główny bohater i jego rodzina zostają zaatakowani przez hollowa - demona, żywiącego się ludzkimi duszami. Wtedy to Ichigo poznaje Rukię Kuchiki - shinigami, której obowiązkiem jest utrzymywanie równowagi pomiędzy światem zmarłych i żywych poprzez walkę z hollowami oraz oczyszczanie i odsyłanie duchów zmarłych do Soul Society. W wyniku pechowego splotu wydarzeń Kurosaki musi przejąć moce Rukii, stając się w ten sposób shinigami. Od tego dnia jego życie zmienia się nie do poznania. Musi przyzwyczaić się do nowych obowiązków - na swoje szczęście może także liczyć na pomoc przyjaciół - potężnego i milczącego Sado Yasutory oraz niezbyt rozgarniętej, ale bardzo wrażliwej na cudze nieszczęście Inoue Orihime. Natomiast chodzący do jego klasy Uryuu Ishida okazuje się członkiem klanu Quincy, także zajmującego się zwalczaniem hollowów, ale nienawidzącego shinigami. Już niebawem Ishida - niechętnie, ale jednak - zmuszony jest walczyć ramię w ramię z bohaterem.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Soul Resurrección to chodzona bijatyka, w której śledzimy akcję z perspektywy trzeciej osoby. Gracz porusza się lewym drążkiem analogowym, podczas gdy sterowanie kamerą przypisano pod prawy. Przycisk „X” odpowiada za skok i naciskając go ponownie, gdy jest się w powietrzu, wykonuje się drugi skok (tzw. double jump). Ataki zadaje się "kwadratem", które można łączyć w combo. „Trójkątem” wykonuje się ataki duchowe, które zużywają pasek ciśnienia duchowego znajdujący się pod paskiem zdrowia w górnym lewym rogu ekranu. Niektóre postacie mają różne ataki duchowe w zależności od tego, czy znajdują się w powietrzu, czy na ziemi. „Kółkiem” wykonuje się ataki specjalne, które pochłaniają większość, jeśli nie cały pasek ciśnienia. „L1” jest używany do blokady jednego przeciwnika. Podczas blokowania gracz może używać lewej gałki analogowej do korzystania z Shunpo lub Sonido do zrobienia uniku. Pasek zdrowia w górnej części ekranu regeneruje się powoli w miarę upływu czasu. Im więcej obrażeń otrzyma gracz, tym wolniej zdrowie będzie się regenerować. Wskaźnik ciśnienia odnawia się szybciej, dopóki gracz nie jest atakowany.

 

Oprawa graficzna Bleach: Soul Resurrección stoi na zadowalającym poziomie. Wrażenie robią przede wszystkim dobrze zaprojektowane, częściowo zniszczalne areny, a także szczegółowe modele wojowników, przypominające bohaterów anime.

Wideo - Bleach: Soul Resurrección

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper