Devil Kings

Devil Kings

6,9
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom Production Studio 4
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
21.5 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2005
Europa:
03.02.2006
Polska:
03.02.2006
Producent:
Capcom Production Studio 4
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
21.5 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2005
Europa:
03.02.2006
Polska:
03.02.2006

Devil Kings - opis gry

Devil Kings to slasher za którego produkcję i wydanie odpowiadał Capcom. Akcja gry rozgrywa się podczas japońskiej epoki Sengoku, gdy krajem wstrząsały konflikty o dominację nad całym jego terytorium. Tytuł ukazał się na PlayStation 2, w Japonii znany jest on pod nazwą Sengoku Basara.

W grze pojawiają się postacie znane z kart japońskiej historii oraz te fikcyjne. Zadanie z pozoru jest proste i polega na przejęciu kontroli nad terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni i przy okazji pokonaniu opanowanego przez demona Ody Nobunagi. Fabuła kręci się tu przede wszystkim wokół Sanady Yukimury i Date Masamune, ale nie są oni jedynymi grywalnymi przywódcami z epoki. Oczywiście całość podlana jest specyficznym klimatem, a twórcy nie traktują z przesadną powagą materiału źródłowego.

 

Pod względem rozgrywki, Devil Kings przypomina serię Dynasty Warriors od Koei/Tecmo Koei. Nasz podopieczny staje tutaj do walki z dziesiątkami przeciwników jednocześnie. Każda z dostępnych postaci posiada własną broń, unikalny dla siebie zestaw efekciarskich umiejętności oraz czary będące w stanie powalić nacierające armie wrogów. Każda ma również własną historię opowiedzianą za wstawek przerywnikowych. Z czasem podopiecznych można rozwijać inwestując punkty doświadczenia w statystyki lub oręż. Na odnalezienia czekają również dziesiątki użytecznych przedmiotów.

 

Devil Kings, czyli zachodnia wersja pierwszej odsłony Sengoku Basara, różniła się pod paroma względami od japońskiego pierwowzoru. Część grywalnych postaci wycięto (u pozostawionych ostały się ich tytuły albo ksywki, ale nie japońskie imiona i nazwiska), wyrzucono ponadto kilka broni, ale z drugiej strony dodano też trochę nowych. Zmieniono ustawienia poziomów trudności - na Zachodzie Easy to japoński Normal, a Normal to Hard. Także system walki doczekał się modyfikacji. Zaimplementowano np.nowy rodzaj ataku, który wprowadzał oponenta w stan umożliwiający łatwiejsze trzaskanie combosów.

Wideo - Devil Kings

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych