Destruction Derby

Destruction Derby

7,3
81 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PSone 7.3
N64 7.7
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.1995
Europa:
10.1995
Polska:
1996
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.1995
Europa:
10.1995
Polska:
1996

Destruction Derby - opis gry

Destruction Derby to gra wyścigowa, w której sednem rozgrywki jest (przeważnie) rozwałka samochodów przeciwnika. Za jej produkcję odpowiada studio Reflections (późniejsi twórcy serii Driver). Tytuł ukazał się na PlayStation, Segę Saturn i Nintendo 64.

Produkcja Reflections to gra traktująca o zawodach typu demolition derby. Do wyboru mamy trzy samochody i kilka wariantów zabawy. Są to Time Trial (jazda na czas), tytułowe Destruction Derby (zawodnicy rywalizują na arenie demolując się nawzajem i zdobywając za to punkty), Stock Car Racing (zwyczajne wyścigi) oraz Wreckin’ Racing (połączenie dwóch wcześniej wspomnianych trybów, czyli wyścigi, w których otrzymujemy punkty za demolowanie samochodów rywali). Gra mogła się poszczycić w swoim czasie zaawansowanym modelem zniszczeń. Obijanie się o innych lub o ściany wpływało nie tylko na wygląd samochodu, ale także na jego osiągi. Będąc uszkodzonym mógł on się bowiem gorzej prowadzić lub mieć problemy z rozwinięciem sensownych prędkości. W najgorszym wypadku potrafił się zapalić.

Wersja na PlayStation oferowała tryb wieloosobowy, ale wymagał on podłączenia dwóch konsol kabelkiem (gracze musieli też posiadać dwie kopie gry i dwa telewizory). Pod tym względem lepiej wypadało Destruction Derby 64, które w 1999 roku wydano na sprzęcie Nintendo. Developer, czyli studio Looking Glass, zaimplementował multiplayer na split-screenie dla czterech osób, a także dodał nowe samochody (łącznie jest ich 24), tory (12) i tryb capture the flag. Rzecz jasna poprawił także mocno wówczas przestarzałą oprawę graficzną 

Destruction Derby otrzymywało w momencie premiery bardzo dobre oceny. Status produkcji Reflections sprawił, że wykreowano serię, która doczekała się jeszcze kilku sequeli. Jej ostatnia odsłona trafiła na PlayStation 2 w 2004 roku.

Wideo - Destruction Derby

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper