TOCA Touring Car Championship

TOCA Touring Car Championship

7,6
60 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PSone 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
32 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.1997
Europa:
01.11.1997
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
32 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.1997
Europa:
01.11.1997

TOCA Touring Car Championship - opis gry

TOCA Touring Car Championship to gra wyścigowa tematycznie poświęcona brytyjskim zawodom z cyklu TOCA Touring Car. Wydawcą i producentem było Codemasters, tytuł ukazał się na PlayStation w 1997 roku zbierając bardzo dobre noty, które otrzymywał przede wszystkim za świetny model jazdy.

Do czasu wydania pierwszej części Gran Turismo nierzadko można było spotkać się z opinią, że produkcja Codemasters to najlepsza konsolowa gra wyścigowa. Tytuł poświęcono zawodom z cyklu TOCA Touring Car, w których startują odpowiednio przerobione samochody osobowe (z grubsza - ich waga jest obniżona, a moc silnika podkręcona).

TOCA może się oczywiście pochwalić licencją, która obejmuje samochody, kierowców oraz tory. Do wyboru są Honda Accord, Audi A4, Vauxhall Vectra, Volvo S40, Ford Mondeo, Nissan Primera, Peugeot 406 i Renault Laguna (odblokować za pomocą cheatów można jeszcze różowego Cadilaca i czołg). Ścigać możemy się z kolei na -- między innymi -- Donington Park lub Silverstone.

Gra robi(ła) wrażenie zwłaszcza grafiką (świetnie odwzorowane samochody) i silącym się na realizm, wymagającym modelem jazdy - drobna nieuwaga może spowodować, że wylecimy z zakrętu i rozpirzymy samochód. Do tego dochodzi niegłupie A.I. - rywale nie będą bowiem jeździć po tej samej linii i jak przyjdzie co do czego postarają się nam utrudnić życie np. blokując drogę gdy będziemy chcieli wyprzedzać.

Codemasters zaimplementowało dość podstawowe jak na grę tego typu tryby rozgrywki. Nie brakuje tu pojedynczego wyścigu, jazdy na czas, multiplayera dla dwóch osób i składających się z wielu wyścigów mistrzostw. Żeby było ciekawiej, poszczególne zawody mogą odbywać się w zmiennych warunkach pogodowych. Przedmiotem krytyki był natomiast brak opcji umożliwiających grzebanie w ustawieniach samochodu - rzecz, jak pisano, dość dziwna zważywszy na starania developera w każdym innym aspekcie.

Wideo - TOCA Touring Car Championship

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper