Driver 2: Back on the Streets

Driver 2: Back on the Streets

Ocena wg platformy:

PSone 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
17.11.2000
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
17.11.2000

Driver 2: Back on the Streets - opis gry

Driver 2: Back on the Streets to gra akcji z elementami sandboksa wyprodukowana przez studio Reflections (obecnie Ubisoft Reflections) i wydana przez Infogrames na PlayStation w 2000 roku. Podobnie jak w “jedynce" także i tutaj wcielamy się w postać policjanta wykonującego zlecenia pod przykrywką.

Głównym bohaterem gry Reflections ponownie został nowojorski policjant John Tanner, który tym razem wściubi nos w sam środek wojny toczącej się pomiędzy amerykańskimi i brazylijskimi gangami. Wypełniając liczne zadania przekroczy granicę USA,odwiedzając nie tylko Chicago oraz Las Vegas (miasta nieobecne w części pierwszej), ale i Hawanę, a na samym końcu Rio de Janeiro.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Driver 2 rozwinął formułę rozgrywki znaną z “jedynki” - gracz otrzymał więcej swobody i możliwości niż poprzednio. Tanner może na przykład wysiąść z samochodu i przejąć kontrolę nad innym pojazdem. Mimo to misje toczą się niemal wyłącznie na kółkach i są one dość standardowe jak na grę tego typu: pościg, ucieczka, śledzenie jakiegoś delikwenta itd. itp. W przerwie pomiędzy kolejnymi zadaniami oglądamy natomiast scenki fabularne, które pchają historię do przodu.

 

Tytuł jest też oczywiście bardziej rozbudowany od poprzednika. Miasta są dla przykładu większe, choć ich ulic nie odwzorowano ze stuprocentową dokładnością - zachowano jednak charakterystyczne elementy architektoniczne, by przypominały nam gdzie jesteśmy. Jest też więcej różnego rodzaju samochodów (np. autobusy), na których możemy położyć łapę. Driver 2 nie ma wprawdzie licencji na marki, lecz wprawne oko z pewnością rozpozna odpowiedniki prawdziwych modeli. Spośród innych usprawnień można również wymienić fizykę - pojazdy ulegają zniszczeniom realistycznej. Maska nie zaczyna już szaleć przy byle głupocie.

 

Ale pomimo dużej liczby nowości Driver 2 wywoływał kontrowersje, otrzymując bardzo różne oceny. IGN uznało grę Reflections za zawód, OPM wystawił z kolei dychę, pisząc, iż “dwójka” przebiła pierwowzór pod każdym względem (z wyjątkiem grafiki).

Wideo - Driver 2: Back on the Streets

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper