TOCA World Touring Cars

TOCA World Touring Cars

7,7
52 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.7
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.08.2000
Europa:
25.08.2000
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.08.2000
Europa:
25.08.2000

TOCA World Touring Cars - opis gry

TOCA World Touring Cars to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Codemasters na PlayStation w 2000 roku. World Touring Cars było trzecią częścią świetnie ocenianej serii TOCA, której pierwsza odsłona ukazała się trzy lata wcześniej.

Produkcja Codemasters wraz z trzecia częścią przestała skupiać się wyłącznie na brytyjskim podwórku - do tego stopnia, że zabrakło nawet pełnej licencji na tamtejszą serię TOCA. Zamiast tego rozbijamy się po całym świecie -- Europie, Azji, Ameryce i Australii -- co sprawia, że zawartość gry jest większa niż kiedykolwiek.

Twórcy wprowadzili szereg rozwiązań, które uczyniły serię bardziej przyjazną dla mniej zaawansowanych graczy. Model jazdy jest teraz bardziej zręcznościowy i mniej sili się na realizm. Gracze nie są już bezwzględnie karani za nieuwagę podczas jazdy. Co więcej, nie ma już rundy kwalifikacyjnej - pozycje na starcie wyścigu przydzielane są losowo. Wyrugowano także kary za nieprzepisową jazdę. 

TOCA numer trzy oferuje standardowe jak na grę swojego gatunku tryby rozgrywki plus multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Nowością jest, że -- wzorem serii Gran Turismo -- musimy najpierw zaliczyć licencje, by móc się ścigać na całego. Jeśli im podołamy, stanie przed nami otworem cały sezon (Championship) podczas którego odwiedzimy wiele znanych torów znajdujących się pod przeróżnymi szerokościami geograficznymi. Będą to między innymi austriacki A1 Ring, japońska Suzuka, Silverstone, Laguna Seca, Hockenheimring, Nurburgring, Monza i inne.

TOCA World Touring Cars wyróżniała się pod względem technicznym wyciskając z PlayStation wszystkie możliwe soki. Wrażenie zrobił zwłaszcza poziom oprawy graficznej i liczba samochodów na torze. Niestety, wśród fanów serii opinie na temat samej gry bywały podzielone ze względu na niepełną licencję i uproszczony gameplay.

Wideo - TOCA World Touring Cars

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper