Deiland

Deiland

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chibig
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018
Producent:
Chibig
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Deiland (PS4)
4.0
Recenzja: Deiland (PS4)
PS4

Deiland - opis gry

Deiland to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Chibig. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych, komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Deiland

Produkcja Chibig czerpie inspiracje z książki “Mały książę” autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Akcja rozgrywa się dawno, dawno temu, gdy wszechświat jest jeszcze bardzo młody. W tym uniwersum dzieci zostają wysyłane na poszczególne planety, by doprowadzić do przebudzenia tkwiącego w ich środku kryształu. Podobnie jest też z niejakim Arco, głównym bohaterem, który trafia z tym samym zadaniem na najmniejszą planetę - tytułową Deiland.

Rozgrywka - Deiland

Deiland to gra action-adventure, której jednak bliżej do produkcji w rodzaju serii Harvest Moon czy Stardew Valley, niż do The Legend of Zelda i tym podobnych. Nasze zadanie, mówiąc w skrócie, sprowadza się do dbania o planetę. W tym celu możemy zasiać różne rośliny lub posadzić drzewa, które po pewnym czasie da się ściąć, jeśli potrzebujemy drewna, choć można też odczekać dłuższy czas, aby zyskać nasiona.. Zabawę zaczynamy od tutoriala, który uczy nas podstaw, ale po nim otrzymujemy swobodę działania. Poza ‘rolnictwem’ możemy też zająć się innymi czynnościami, jak łowienie ryb czy poszukiwania cennych minerałów. Egzystencja na Deiland nie jest jednak tak sielankowa jakby się mogło wydawać. Od czasu do czasu dzieją się bowiem rzeczy, które wymagają zdecydowanej reakcji, np. uprawy zostają zaatakowane przez szkodniki albo w planetę uderzają meteoryty. Oprócz tego możemy odwiedzać także inne światy, ewentualnie to inni mieszkańcy wszechświata mogą odwiedzić nas, by np. zlecić wykonanie jakiegoś questa.

W grze zaimplementowano system zmiennych pór dnia oraz elementy survivalowe, jak wskaźnik głodu i zmęczenia. Nie brakuje tu też systemu rozwoju. Arco może wskakiwać na wyższe poziomy doświadczenia, a jego zdolności opisują cztery parametry.

Wideo - Deiland

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper