Residual

Residual

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
OrangePixel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
09.09.2021
Europa:
09.09.2021
Producent:
OrangePixel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
09.09.2021
Europa:
09.09.2021

Residual - opis gry

Residual to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Orangepixel i wydana przez Apogee Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Residual

Produkcję Orangepixel cechuje minimalistyczny styl narracji. Bez zbędnych dłużyzn jest wprowadzeni w świat Residual. Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad astronautą, którego statek kosmiczny rozbija się na jednej planet pewnej zapomnianej galaktyki. Naszym zadaniem jest odkryć jej tajemnice, ale nim do tego dojdzie, musi zapewnić sobie przeżycie. Oznacza to nie tylko walkę z miejscową florą i fauną, ale też zbieranie jedzenia, rozpalanie ognisk, konstruowanie rozmaitych urządzeń (jak teleportery) czy pozyskiwanie zaawansowanych technologii obcych cywilizacji.

Rozgrywka - Residual

Wzorem wielu gier survivalowych głównym filarem rozgrywki jest zbieractwo. W trakcie rozlicznych ekspedycji gromadzimy przeróżne przedmioty (żywność, narzędzia, materiały etc.), a następnie konstruujemy z nich np. mniej lub bardziej zaawansowane gadżety przydatne w trakcie eksploracji. Świat jest tutaj generowany proceduralnie, co wpływa nie tylko na układy pomieszczeń, ale też na warunki panujące na planecie. To z kolei wymaga później przedsięwzięcia stosownych środków zaradczych i uwzględnienia warunków w naszych survivalowych działaniach. 

Eksploracja powierzchni tajemniczej planety to nie wszystko. Gdy pozyskamy już źródło energii, będziemy mogli zawitać do przepastnego, spowitego mrokiem dungeonu, w którym nie brak cudacznych stworzeń, ukrytych przejść, zniszczalnych elementów otoczenia etc. Mrok odgrywa tu również ważną rolę gameplayową i nie jest częścią estetyki. Żeby sobie poradzić, potrzebujemy często pochodni tudzież innych źródeł światła. 

Kluczowy są ponadto wskaźniki głodu i staminy. By o nie zadbać, dbać należy o regularne spożywanie posiłków i odpoczynek. 

Wideo - Residual

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper