Harvest Moon: Light of Hope

Harvest Moon: Light of Hope

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC -
PS4 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tabot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
14.11.2017
Europa:
14.11.2017
Producent:
Tabot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
14.11.2017
Europa:
14.11.2017

Harvest Moon: Light of Hope - opis gry

Harvest Moon: Light of Hope to gra z gatunku symulatorów życia wyprodukowana przez studio Tabot i wydana przez Natsume. Tytuł ukazał się na komputerach (po raz pierwszy w historii) oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Light of Hope opiera się na podobnych założeniach co poprzednie części serii Harvest Moon. Nasza postać (dziewczyna lub chłopak) podejmuje decyzję o rozpoczęciu nowego życia i wsiada na statek, który na jej nieszczęście tonie podczas monsunu. W efekcie trafia do niewielkiej portowej mieściny, gdzie zostaje uratowana przez doktor Jeanne. Wkrótce okazuje się, że miasto jest podupadłe i mieszka w nim niewiele osób, dlatego bohater/bohaterka postanawia zmienić ten stan rzeczy, zakasując rękawy i biorąc się do roboty.

Droga do odnowy miasta wiedzie przez pracę na farmie, gdzie osiada bohater/bohaterka. Rozgrywka nie odbiega pod tym względem od pozostałych części cyklu. Schemat sprowadza się do sadzenia roślin, dbania o uprawy, zbierania plonów (nowością są mutacje), dbania o zwierzęta, zarządzania czasem itd. Nie są to jednak bynajmniej jedyne atrakcje. Oprócz tego możemy też zbierać minerały i gromadzić inne przedmioty, które są potrzebne do ruszenia fabuły (aby odbudować wspomniano miasto i pobliską latarnię morską).

W Light of Hope nie brakuje też wątków ‘społecznościowych’, a konkretnie interakcji z innymi NPC-ami. Koniec końców w świecie gry możemy natknąć się na postacie, z którymi można wejść w związek i się ożenić/wyjść za mąż (uprzednio stopniowo rozwijać relację poprzez konwersacje i wręczanie prezentów). Jest ich w sumie dziesięć - pięć kawalerów i pięć panien.

Jeśli chodzi o nawiązywanie relacji z NPC-ami, warto również wspomnieć o nowych festiwalach, np. wyścigach psów. 

Wideo - Harvest Moon: Light of Hope

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper