Left 4 Dead

Left 4 Dead

7,7
113 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Certain Affinity / Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.11.2008
Europa:
21.11.2008
Polska:
21.11.2008
Producent:
Certain Affinity / Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.11.2008
Europa:
21.11.2008
Polska:
21.11.2008

Left 4 Dead - opis gry

Left 4 Dead jest pierwszoosobową strzelaniną z naciskiem na kooperację wyprodukowaną przez studio Turtle Rock Studios i wydaną przez firmę Valve Corporation w  2008 roku wyłącznie na PC oraz konsolę Xbox 360. Niespełna rok po debiucie „jedynki”, ukazał się sequel pt. Left 4 Dead 2.

W produkcji Valve pierwsze skrzypce gra kooperacja między graczami, więc najlepsze wrażenia z zabawy z tym tytułem można uzyskać grając ze znajomymi, gdzie wspólnie należy stawić czoła epidemii zombie. Do dyspozycji oddano nam czwórkę ocalałych: weterana wojny w Wietnamie Billa, studentkę Zoey, czarnoskórego Louisa oraz wytatuowanego Francisa. Bohaterowie poza różnicami w wyglądzie zewnętrznym nie różnią się żadnymi innymi statystykami. Deweloper przygotował cztery krótkie kampanie nazywane tutaj „filmami”. Każdy z filmów rozgrywa się w innej scenerii, typowej dla horrorów, takich jak szpital, las, lotnisko oraz małe miasteczko. Kampania podzielona jest na fragmenty - rozgrywka polega na dotarciu do save-roomu, zebrania apteczki, uzupełnieniu amunicji oraz zmianie broni. W Left 4 Dead to jednak nie gracz jest myśliwym, trzeba więc skupić się na walce o przetrwanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracze muszą współpracować miedzy sobą, by udało im się dotrzeć do kolejnego save-roomu. Jako że bohater może nosić przy sobie tylko jeden środek leczniczy oraz jedno opakowanie tabletek przeciwbólowych, które dodają tymczasowo pięćdziesiąt procent energii, trzeba bardzo uważać, by nie oddalać się za daleko od reszty ocalałych. Zanim nasza postać ostatecznie polegnie, najpierw zostaje powalona na ziemię, gdzie może bronić się przy pomocy pistoletu, aż do nadejścia pomocy. Partner z drużyny może wówczas pomóc, jeśli jednak krwawimy, trzeba znaleźć szybko apteczkę. Można zostać powalonym tylko dwa razy, gdyż za trzecim pojawia się napis „You are dead'”. Drugą opcją zabawy jest Versus. Tryb ten jest wariacją na temat kooperacji, gdzie maksymalnie udział może wziąć do ośmiu graczy. Cztery osoby przejmują wówczas kontrolę nad ocalałymi i starają się dotrzeć do kolejnego bezpiecznego miejsca, z kolei pozostała czwórka wciela się w Special Infected, próbując dopaść i zabić przeciwników.

Left 4 Dead działa na zmodyfikowanym silniku Source, zatem oprawa graficzna nie zachwyca, choć prezentuje solidny poziom. Niegorzej prezentuje się strona audio, w tym ścieżka dźwiękowa autorstawa Mike’a Morasky’ego.

Wideo - Left 4 Dead

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper