Nuclear Throne

Nuclear Throne

8,1
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE 7.5
NS -
PC 8.0
PS Vita 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vlambeer
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.12.2015
Europa:
05.12.2015
Producent:
Vlambeer
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.12.2015
Europa:
05.12.2015

Nuclear Throne - opis gry

Nuclear Throne to strzelanina z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Vlambeer. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Xbox One.

Uniwersum Nuclear Throne inspiruje się wieloma dawnymi filmami science-fiction niekoniecznie najwyższych lotów. Akcja rozgrywa się na postapokaliptycznym pustkowiu zamieszkanym przez mutanty, które walczą między sobą o tron króla. Produkcja Vlambeer oferuje dwa główne warianty zabawy: singiel oraz multiplayerową kooperację (zarówno w wariancie online, jak i offline). Twórcy oddali do naszej dyspozycji dwanaście postaci, choć tylko dwie dostępne są na starcie (resztę należy odblokować).

W Nuclear Throne kamera zawieszona jest nad naszym podopiecznym. Każdą z dostępnych w grze postaci gra się inaczej. Oprócz podstawowych ataków każda z nich posiada też jakąś unikalną umiejętność, np. toczenie się czy sformowanie osłony chroniącej przed obrażeniami. Rozgrywka przypomina nieco klasyczne twin-stick shootery. Podczas zmagań musimy zaliczać kolejne poziomy - każdy z nich bazuje na innym pomyśle/motywie. Zadanie sprowadza się do wyeliminowania wszystkiego, co znajduje się na planszy. Jeśli to nam się uda, wówczas pojawia się przejście prowadzące do kolejnego wyzwania. Na planszach, warto dodać, znajdują się skrzynie zawierające różną (generowaną losowa) zawartość w postaci przeróżnych rodzajów broni. Podzielić je można na broń palną oraz białą. Te pierwsze mają ograniczoną ilość amunicji. Nasza postać może jednak mieć przy sobie tylko dwie bronie na raz.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie radioaktywne ‘znajdźki’ (zwane “rads”). Uzbieranie pewnej ich liczby (pokazuje to specjalny wskaźnik) pozwala przeprowadzić proces mutacji, co wiąże się z nowymi perkami: większą ilością energii, częstszymi dropami, większą odpornością na obrażenia, zwiększoną szybkością itd. itp.

Wideo - Nuclear Throne

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper