God of War: Duch Sparty

God of War: Duch Sparty

Ocena wg platformy:

PS3 8.3
PSP 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ready at Dawn / Santa Monica Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
03.11.2010
Polska:
05.11.2010
Producent:
Ready at Dawn / Santa Monica Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
03.11.2010
Polska:
05.11.2010

God of War: Duch Sparty - opis gry

God of War: Duch Sparty (aka. Ghost of Sparta) jest piątą częścią sagi God of War, w której kierujemy Spartiatą Kratosem. Jest to także druga gra z serii stworzona z myślą o PlayStation Portable. Za najnowszy tytuł z gatunku action/adventure, podobnie jak było to w przypadku GoW: Chains of Olympus, odpowiada deweloper Ready at Dawn, wspierany tym razem przez ojców trylogii z PS2/PS3 - Santa Monica Studio.

Fabularnie Duch Sparty umiejscowiony został pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Kratos wprawdzie pokonał Aresa i został bogiem wojny, mimo to wizje wciąż dręczą Spartiatę. Pojawia się w nich brat bohatera, Dejmos, z którym został rozdzielony w dzieciństwie, oraz ich matka. Atena odradza Kratosowi podróż mającą na celu odszukanie matki i brata, jednak bóg wojny nie zważa na jej słowa i wyrusza do Atlantydy, aby dowiedzieć się czegoś o bracie, a także o samym sobie...

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Duch Sparty wprowadza pewne nowinki do gameplayu, jednak w żadnym wypadku nie rewolucjonizuje dobrze znanej rozgrywki, która skupia się na dwóch elementach: walce oraz zagadkach logicznych. Duch Sparty powstał już po God of War III na PlayStation 3 i czuć to w każdym momencie obcowania z grą. Wachlarz możliwosci postaci został rozwinięty, dzięki czemu Kratos może chwycić przeciwnika i staranować nim pozostałych oponentów, jak również dobić go na kilka sposobów. Obok słynnych Ostrzy Ateny, protagonista otrzymał także Broń Sparty (włócznię i tarczę), mającą zastosowanie w ofensywie i defensywie. Z nowych mocy Duch Sparty dysponuje m.in. Biczem Erynie i Rogiem Boreasza. Walki z bossami pełne są sekwencji Quck Time Events, rozbudowano również sekcję bonusową, do której dostęp otrzymujemy po przejściu gry.

 

Graficznie God of War: Duch Sparty to prawdopodobnie najładniejsza gra na PSP. Twórcy z Ready at Dawn zostawili daleko w tyle poprzedniego GoW-a na kieszonsolkę, w wielu elementach przebijając nawet obie części z PlayStation 2. Za ścieżkę dźwiękową po raz kolejny odpowiada Gerard Marino, a w rolę Kratosa w polskiej wersji językowej wcielił się Bogusław Linda.

Wideo - God of War: Duch Sparty

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper