DOOM Slayers Collection

DOOM Slayers Collection

8,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PS4 9.0
XONE 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bethesda Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
10.12.2019
Europa:
10.12.2019
Producent:
Bethesda Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
10.12.2019
Europa:
10.12.2019

DOOM Slayers Collection - opis gry

DOOM Slayers Collection to wydanie zbiorcze trzech gier z serii DOOM. Składanka ukazała się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

DOOM Slayers Collection oferuje cztery gry:

Dalsza część tekstu pod wideo

DOOM

Doom opowiada historię korporacji, która na księżycach Marsa przeprowadza eksperymenty związane z teleportacją. Początkowo wszystkie idzie dobrze, lecz w końcu pojawiają się niespodziewane problemy: naukowcy otwierają bowiem przypadkowo wrota do piekła. W efekcie Phobos zostaje opanowany, z kolei Deimos po prostu znika. Żołnierze wysłani z misją opanowania sytuacji zostają zaszlachtowani, przeżywa tylko jeden śmiałek, w którego wcielia się gracz.

Produkcja id to jeden z kamieni milowych branży gier video. Gra nie stawia przed nami wymyślnych zadań - na każdym poziomie musimy po prostu znaleźć wyjście przebijając się przez chmary piekielnych pomiotów, ewentualnie szukać kluczy lub przełączników, które otwierają zamknięte drzwi. Doom jest następcą Wolfensteina 3D - oferuje ten sam styl rozgrywki, ale postępy w dziedzinie technologii sprawiły, że projekt poziomów jest tu znacznie bardziej rozbudowany i zwyczajnie ciekawszy. Uwzględniono np. różnicę wysokości, wprowadzono różnego rodzaju oświetlenie w odwiedzanych pomieszczeniach (w niektórych jest zupełnie ciemno, w innych panuje półmrok), a także bardziej różnorodne lokacje. Początkowo biegamy po futurystycznej marsjańskiej bazie, ale z czasem ulega to zmianie - finał rozgrywa się w piekle.

Doom II: Hell on Earth

Akcja gry dzieje się zaraz po wydarzeniach z pierwszej części serii. Po zakończeniu misji na Marsie, bezimienny komandos wraca na swoją ojczystą planetę, czyli Ziemię. Jednak zamiast zastać tam spokój, to dowiaduje się, że okrutne demony dotarły nawet tutaj. Celem ludzi, którzy przeżyli atak potworów, jest ucieczka z rodzimej ziemi za pomocą statku kosmicznego i znalezienie miejsca, gdzie mogliby stworzyć nową cywilizację. Jedyny taki pojazd należy do obcych, więc nie pozostaje im nic innego jak walka na śmierć i życie. Główny protagonista po raz drugi musi się zmierzyć ze swoim koszmarem.

DOOM 3

Główne założenia fabuły i rozgrywki nie uległy zmianie. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. W roku 2145 pewna korporacja prowadzi na Marsie badania związane z teleportacją i nowymi technologiami mającymi mieć zastosowanie w wojskowości. Eksperymenty związane z teleportacją kończą się jednak nieciekawie, doprowadzając do pojawienia się potworów z piekła. Gracz przejmując kontrolę nad anonimowym żołnierzem ma dwa zadania - ujść z życiem i uratować Ziemię przed inwazją.

Doom (2016)

Historia zabiera nas do ośrodka badawczego Union Aerospace Corporation wybudowanego na Marsie, którym zarządza niejaki Samuel Hayden. Tenże Hayden przetransferował swoją świadomość do androida, ponieważ zdiagnozowano u niego nie dającego się zoperować guza mózgu. Pod jego rządami UAC odkrywa nowe źródło energii, Argent, które pozwala rozwiązać problem kryzysu energetycznego na Ziemi. Sęk w tym, że źródło to znajduje się w piekle. My wcielamy się tutaj w bezimiennego żołnierza, który pewnego razu opuszcza swój sarkofag, gdzie został z jakiegoś powodu uwięziony. Po przebudzeniu wita go inwazja sił ciemności na marsjański ośrodek.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper