Quake Remastered

Quake Remastered

8,9
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.0
XSX|S 8.5
NS 9.0
PC 7.9
PS4 9.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nightdive Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.08.2021
Europa:
19.08.2021
Producent:
Nightdive Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.08.2021
Europa:
19.08.2021

Quake Remastered - opis gry

Quake Remastered to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Nightdive Studios i wydana przez Bethesda. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Quake Remastered

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Fabuła gry opowiada o rządowych eksperymentach, które otworzyły drogę do innych wymiarów, a co za tym idzie, nowego wroga z piekła rodem. W Quake gracz wciela się w postać o imieniu Ranger, który został wysłany do tajemniczego portalu, by pokonać przeciwnika zwanego "Quake". Scenariusz ma przybiera tu jednak formą szczątkową.

Rozgrywka - Quake Remastered

W kampanii single player, która podzielona jest na cztery różne epizody po osiem poziomów każdy, gracz przemierza rozległe systemy korytarzy, walcząc z rozmaitymi potworami, wykorzystując przede wszystkim broń palną. Pod koniec każdego epizodu dochodzi do spotkania z bossem. Gameplay Quake pozwala na dużą mobilność, w porównaniu z innymi shooterami z tamtego okresu. Możliwe jest m.in. skakanie podczas strafingu, albo skoki wspomagane eksplozjami rakiet. Stylistyka kolejnych poziomów utrzymana została w klimacie gotyckim. nie zabrakło tez motywów rodem ze średniowiecza i twórczości  H. P. Lovecrafta. Gracz może wybrać jeden z czterech poziomów trudności, jednak ostatni z nich - nightmare - został ukryty. 

Wersja zremasterowana posiada także multiplayer, zarówno kooperację, jak i rywalizację dla maksymalnie ośmiu osób, a dzięki cross-playowi grać mogą ze sobą posiadacze różnych sprzętów.

Nowości - Quake Remastered

Quake Remastered posiada uwspółcześnioną oprawę graficzną (4K, tryb szerokoekranowy, poprawione modele postaci, dynamiczne oświetlenie), dwa oryginalne rozszerzenia The Scourge of Armagon” i Dissolution of Eternity oraz dwa wyprodukowane przez studio MachineGames, tj. Dimensions of the Past i całkowicie nowe Dimension of the Machine.

Wideo - Quake Remastered

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper