DOOM II: Hell on Earth

DOOM II: Hell on Earth

8,7
41 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
X360 9.3
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1994
Europa:
10.10.1994
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1994
Europa:
10.10.1994

DOOM II: Hell on Earth - opis gry

Doom II: Hell on Earth to strzelanina FPP stworzona przez idSoftware i wydana przez GT Interactive Software na komputery osobiste w 1994 roku oraz na konsolkę Game Boy Advance w 2002 roku. Gra jest kontynuacją walki bezimiennego komandosa z hordą przerażających demonów.

Akcja gry dzieje się zaraz po wydarzeniach z pierwszej części serii. Po zakończeniu misji na Marsie, bezimienny komandos wraca na swoją ojczystą planetę, czyli Ziemię. Jednak zamiast zastać tam spokój, to dowiaduje się, że okrutne demony dotarły nawet tutaj. Celem ludzi, którzy przeżyli atak potworów, jest ucieczka z rodzimej ziemi za pomocą statku kosmicznego i znalezienie miejsca, gdzie mogliby stworzyć nową cywilizację. Jedyny taki pojazd należy do obcych, więc nie pozostaje im nic innego jak walka na śmierć i życie. Główny protagonista po raz drugi musi się zmierzyć ze swoim koszmarem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Doom II zbytnio się nie zmieniła względem poprzednika. Wciąż głównymi elementami gry są walki z potworami; szukanie kluczy; zbieranie apteczek, amunicji, broni, czasowych umiejętności (np. szał, dzięki którego atak pięścią jest znacznie silniejszy) czy wzmocnień pancerza; oraz omijanie pułapek, które mogą spowodować szybką śmierć naszego bohatera. Jedynymi nowościami w tejże części serii są większe mapy, ulepszony tryb multiplayer oraz nowi przeciwnicy - Hell Knight, Pain Elemental, Mancubus, Revenant, Arachnotron oraz Arch-Vile. Finałowym bossem tejże produkcji jest "Icon of Sin" - gigantyczna ściana z wizerunkiem czaszki kozła, której umiejętnością jest wzywanie różnych demonów.

Ciekawym elementem w Doomie II jest fakt, że zamiast trzech różnych etapów (tak jak to było w pierwszej części) mamy tylko jeden, ale za to olbrzymi. Dodatkowo jeszcze co kilka poziomów pojawia się tekst, który opisuje progres tejże historii. Warto tu też wspomnieć o dwóch rozszerzeniach do gry (Master Levels for Doom II i No Rest for the Living), które zawierają kilka nowych poziomów. Za to pierwsze odpowiadają główni twórcy (czyli idSoftware), natomiast autorem tego drugiego jest Nerve Software - firma odpowiedzialna za port na konsolę Xbox 360 (ten dodatek jest również dostępny w wersji Doom Classic Complete oraz Doom 3 BFG Edition).

Oprawa audio-wizualna jest w sumie taka sama jak w poprzedniej części. W obecnych czasach gra może trochę odstraszać swoim wyglądem, ale w dniu swojej premiery robiła całkiem niezłe wrażenie. Tytuł ogólnie przyjął się pozytywnie wśród recenzentów i graczy, czego dowodem było pojawienie się potem kolejnych gier z tegoż uniwersum.

Wideo - DOOM II: Hell on Earth

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper