Crypt of the NecroDancer

Crypt of the NecroDancer

7,8
24 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.2
PC 8.1
PS4 7.3
PS Vita 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Brace Yourself Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna,   RPG akcji
Premiery
Świat:
23.04.2015
Europa:
23.04.2015
Producent:
Brace Yourself Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna,   RPG akcji
Premiery
Świat:
23.04.2015
Europa:
23.04.2015

Crypt of the NecroDancer - opis gry

Crypt of the NecroDancer to nietypowe połączenie gry rytmicznej, roguelike oraz RPG-a akcji. Za projekt odpowiedzialne jest studio Brace Yourself Games, którego szef i zarazem jedyny członek – Ryan Clark – zaprosił do przygotowania tytułu twórców z całego świata.

W produkcji poznajemy losy Cadence, która w poszukiwaniu swojego ojca wyruszyła do tajemniczej krypty. Tym miejscem włada demon NecroDancer i oczywiście dość szybko dochodzi do spotkania bohaterki z potworem. Stwór rzuca na dziewczynę klątwę, przez którą jej serce zawsze będzie bić w rytm muzyki. Następnie Cadence kontynuuje swoją przygodę i musi przemierzać generowane losowo podziemia w poszukiwaniu taty.

Protagonistka jednak trafia na wiele potworów, którzy poruszają się w rytm muzyki. Bohaterka musi dostosować się do tańca przeciwników i dopiero w tej sytuacji może wyprowadzić śmiertelne ciosy. Rozgrywka jest o tyle wymagająca, że gracz musi dokładnie poznać zachowanie oponentów, by móc ich wyeliminować. W trakcie przygody Cadence zbiera nowe bronie, uczy się zdolności oraz wykonuje szereg zadań pobocznych. Warto jednak pamiętać, że śmierć w grze jest permanentna.

Tytuł charakteryzuje się rozpikselowaną grafiką, która nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jest to zamierzony cel. Oprawę dźwiękową przygotował Danny Baranowski, który pracował między innymi nad The Binding of Isaac. Autorzy przygotowali kilka trybów rozgrywki – wyzwania, historia, praktyka – raz zadbali o lokalny tryb kooperacji.

Wideo - Crypt of the NecroDancer

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper