Siralim 2

Siralim 2

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Thylacine Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.08.2016
Europa:
12.08.2016
Producent:
Thylacine Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.08.2016
Europa:
12.08.2016

Siralim 2 - opis gry

Siralim 2 to gra RPG w stylu retro z generowaną proceduralnie zawartością wyprodukowana i wydana przez niezależną ekipę Thylacine Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Fabuła - Siralim 2

Gra bazuje na podobnych założeniach co pierwsza część. Produkcja studia Thylacine pozwala nam się wcielić w władcę tytułowego zamku (rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru klasy, co rzutuje na parametry i perki). Jego zadaniem jest stawiać odpór wszystkim wrogom. W tym celu gromadzi armię potworów i rozbudowuje swoje włości. W odróżnieniu od pierwowzoru ‘dwójka’ posiada pewien wątek fabularny, który wyznacza nam cele do wykonania, choć nie jest on przesadnie złożony (w pierwszej części nie było nawet tak minimalistycznej fabuły).

Rozgrywka - Siralim 2

Siralim 2 przypomina klasyczne japońskie RPG z ery 8- i 16-bitów, a zwłaszcza takie produkcje jak seria Shin Megami Tensei, bowiem tu także przemierzamy lochy i walczymy z potworami, które można werbować do drużyny. W odróżnieniu jednak od SMT tutaj akcję śledzimy z nie z perspektywy pierwszej osoby, ale z lotu ptaka. Potworów jest ponad pięćset, a po ich złapaniu możemy je rozwijać, a nawet łączyć w pary, co pozwala potomstwu dziedziczyć zdolności rodziców.

W przerwie między walką (system jest turowy) wracamy do zamku, który można rozbudowywać. Pieniądze wydane w ten sposób przynoszą korzyści takich jak odblokowanie dostępu do nowych zadań, sprzętu oraz postaci. Twórcy zaimplementowali też system craftingu, który pozwala tworzyć nowy ekwipunek dzięki znajdowanym w trakcie przygód (licznym) surowcom.

Siralim 2 na dobrą sprawę nie ma końca, a to za sprawą proceduralnie generowanej zawartości. Gra zawsze ma dla nas jakieś niespodzianki, jak wyzwania czy krainy, w których toczą się przygody. Jedyny elementy mający swoje stałe miejsce to bossowie.

Wideo - Siralim 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper