The Binding of Isaac: Rebirth

The Binding of Isaac: Rebirth

7,9
75 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS4 7.5
XONE 10.0
Wii U 9.0
PS Vita 7.6
3DS 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nicalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2014
Europa:
04.11.2014
Producent:
Nicalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2014
Europa:
04.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: The Binding of Isaac: Rebirth (PS4)
8.5
Recenzja: The Binding of Isaac: Rebirth (PS4)
PS4

The Binding of Isaac: Rebirth - opis gry

The Binding of Isaac: Rebirth to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Nicalis. Tytuł ukazał się na wielu platformach: komputerach, PlayStation Vita, PlayStation 4, New 3DS, Wii U oraz Xbox One. Rebirth to rozbudowana edycja The Binding of Isaac, która do ‘podstawki’ wprowadziła kilka nowych rzeczy.

Produkcja Nicalis inspiruje się biblijną historią. Tutejszy Isaac to na pozór zwyczajny chłopiec, który mieszka ze swoją kochającą matką. Ten stan rzeczy ulega jednak zmianie. Matka zaczyna się bowiem zmieniać pod wpływem oglądanych programów religijnych. Na początek zamyka głównego bohatera w jego pokoju, aby nie zepsuły go wpływy świata zewnętrznego. Później jednak postanawia go zabić, aby zademonstrować swoje oddanie wierze. Isaac w efekcie ucieka i trafia do piwnicy, z której musi się wydostać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem podstawki. Mamy tu do czynienia z grą action-adventure w konwencji dungeon crawlera i z elementami roguelike. Grać możemy jako Isaac lub jedna z dziesięciu innych postaci. Nasze zadanie polega na przeczesywaniu przepastnych kazamatów należących do matki bohatera, których pomieszczenia są generowane proceduralnie. W międzyczasie walczymy z przeciwnikami je zamieszkującymi i zbieramy przydatne przedmioty. Wersja Rebirth wprowadza możliwość save’owania, jednak zaznaczyć warto, iż w razie wtopy save zostaje skasowany i zmagania musimy rozpoczynać od nowa.

Naszym podopiecznym kierujemy w sposób przywodzący na myśl twin-stick shootery. To znaczy jedną gałką się poruszamy, a drugą ‘strzelamy’ łzami. Po drodze zgarniamy wspomniane przedmioty: są to na przykład bomby (służą i do walki, i do usuwania przeszkód), klucze (otwierają drzwi i skrzynie), monety (służące do robienia zakupów w sklepie) czy power-upy wpływające na parametry.

Wersja Rebirth wprowadza do formuły nowe przedmioty, nowe pomieszczenia, potwory, a także multiplayer dla dwóch osób. Wprowadza została także możliwość powtarzania dungeonów z dokładnie takim układem pomieszczeń, przedmiotami i potworami.

Wideo - The Binding of Isaac: Rebirth

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper