The Swords of Ditto

The Swords of Ditto

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.3
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
onebitbeyond
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.04.2018
Europa:
24.04.2018
Producent:
onebitbeyond
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.04.2018
Europa:
24.04.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: The Swords of Ditto (PS4)
9.0
Recenzja: The Swords of Ditto (PS4)
PS4

The Swords of Ditto - opis gry

The Swords of Ditto to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez niezależne studio onebitbeyond i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 4.

Akcja rozgrywa się na wyspie, która terroryzowana jest przez wraże siły niejakiej Mormo. Nasze zadanie jest proste: należy ją pokonać. Tyle jednak, jeśli chodzi o teorię, w praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. W rzeczywistości zmagania bohaterów gry trwać mogą wiele, wiele lat. Nasza postać rozpoczyna od zdobycia miecza, a następnie próbuje osłabić Mormo, co czyni się poprzez zniszczenie tzw. Kotwic, dzięki którym ma ona władzę nad światem. Zrealizowanie tej wytycznej przybliża nas do celu. Jeśli jednak przegramy, w świecie gry musi upłynąć sto lat, by narodził się nowy bohater, które podejmie kolejną próbę stłamszenia sił zła.

Pod względem rozgrywki produkcja onebitbeyond przypomina klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda, z tym że świat jest tu generowany proceduralnie przy każdej kolejnej sesji. Eksplorując świat natykamy się na wiele atrakcji - mniejszych lub większych. Mogą to być chociażby NPC oferujący questy do wykonania lub klucze otwierające dostęp do dungeonów znajdujących się gdzieś w innym rejonie wyspy. Wzorem Zeldy możemy także ścinać trawę i w ten sposób zdobywać pieniądze i różne użyteczne przedmioty.

Walka jest bardzo prosta. Jeden przycisk odpowiada za atak bronią, drugi to unik. Każdy przeciwnik atakuje i broni się w unikalny sposób, na co należy mieć wzgląd. Poza tym wspomnieć warto, że mamy cztery sloty na bronie i przedmioty, a do tego dochodzą również naklejki nakładające na postać rozmaite perki/buffy. Poza bitką rozwiązujemy także łamigłówki, które jednak przeważnie nie są zbyt skomplikowane.

The Swords of Ditto posiada multiplayer. Dwie osoby kooperują, próbując zaciukać Mormo. Co warto dodać, w multi stopień trudności rośnie.

Wersja na Nintendo Switch zawierała szereg nowości, jak lokacje, bossowie, bronie itd. Na pozostałych sprzętach dodatki te udostępniono jako darmowe DLC.

Wideo - The Swords of Ditto

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper