Hyper Light Drifter

Hyper Light Drifter

7,2
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 7.7
XONE -
Wii U -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Heart Machine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2016
Europa:
27.07.2016
Producent:
Heart Machine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2016
Europa:
27.07.2016

Hyper Light Drifter - opis gry

Hyper Light Drifter to gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne studio Heart Machine. Tytuł ukazał się na najpierw na komputerach osobistych, a potem trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W planach były również wersje na PlayStation Vita i Wii U, lecz prace nad nimi wstrzymano. Produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Hyper Light Drifter składa hołd grom z ery 8 i 16-bitów. Twórcy inspirowali się między innymi takimi tytułami jak klasyczne odsłony The Legend of Zelda oraz seria Diablo. Głównym bohaterem jest tutaj tytułowy Drifter, postać, która ma dostęp do zaawansowanej, zapomnianej na przestrzeni wieków technologii, o której ludzkość zdążyła zapomnieć. Podróżuje on po świecie poszukując lekarstwa na swoją chorobę i trafia do miejsc, do których żaden rozsądny człowiek z własnej nieprzymuszonej woli się nie zapuszcza.

Akcję śledzimy dzięki kamerze umieszczonej nad miejscem akcji, czyli tak jak w grach wymienionych wyżej. Twórcy dają nam sporą swobodę - już na początku, po wyjściu z namiotu, możemy się udać gdzie dusza zapragnie. Północ, południe, wschód czy zachód - nie ma to znaczenia. A oprócz normalnych dróg tu i ówdzie znajdziemy również ukryte przejścia.

Standardową bronią głównego bohatera jest miecz, którym możemy klecić combosy składającej się z trzech ataków. Istotna jest też umiejętność robienia uników przydająca się zwłaszcza w gorących sytuacjach (stopień trudności jest ogólnie oldskulowy). Poza tym sprzęt będący na wyposażeniu podopiecznego da się udoskonalać. Potrzebujemy do tego złotego biletu, którego części należy odszukać w trakcie eksploracji. Są ich cztery. Przykładowy upgrade może zwiększyć naszą wytrzymałość lub wyposażyć miecz w funkcję umożliwiającą odbijanie pocisków.

Gra posiada fabułę, ale jest ona przedstawiona minimalistycznym sposobem. Historię opowiada muzyka i obrazy, a nie dialogi.

Wideo - Hyper Light Drifter

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper