Crimson Sea

Crimson Sea

6,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
12.12.2002
Europa:
28.03.2003
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
12.12.2002
Europa:
28.03.2003

Crimson Sea - opis gry

Crimson Sea zostało wydane w 2002 roku ekskluzywnie na Xboxa. Koei stworzyło grę akcji z kilkoma elementami wyrwanymi żywcem z tytułów legitymujących się plakietką RPG. Kwintesencją rozrywki pozostają jednak dynamiczne sekwencje walki, w których główny bohater, Sho, popisuje się coraz to nowymi umiejętnościami i atakami.

Gra osadzona została w fikcyjnym układzie gwiezdnym Theophilus, w którego skład wchodzi wiele różnorodnych planet, w tym silnie zurbanizowana Grarve, pustynne Agitato, porośnięta gęstą dżunglą Semplice i tajemnicza Crimson. Oprócz ludzi, poszczególne światy zamieszkują także przedstawiciele obcych ras. Ci są jednak nieliczni, gdyż większość ich pobratymców opuściło Theophilus, gdy tylko zaczeli masowo zaludniać je przedstawiciele homo sapiens. Gracz wciela się w postać Sho, prywatnego detektywa, który początkowo ma odzyskać przedmiot zgubiony gdzieś na Grarve, co szybko przeradza się w przygodę pod skrzydłami organizacji IAG (Intelligence Agency of the Galaxy). Nasz bohater staje na czele grupy G-Squad, której zadaniem jest stawienie czoła zagrażającemu ludzkości gatunkowi Muton. Ważną rolę w fabule mają też studiujący naturę dźwięku uczeni zwani Archeomusiologists, dzięki którym Sho odkrywa drugie dno całej sytuacji.

 

Rozgrywka dzieli się na dwie fazy. W pierwszej zwiedzać możemy statek IAG, gdzie w grę wchodzą elementy RPG - konwersacje z członkami G-Squad, podnoszące właściwości bojowe Sho treningi i możliwość zakupu nowego ekwipunku. Podczas trwania misji skupiamy się głównie na walce z użyciem broni dystansowej, ataków neo-psionicznych i zabójczych ostrzy. Pukawki składają się z trzech elementów, które możemy dostosowywać, co przekłada się na podbicie ich statystyk i specjalne funkcje. Wspomniana neo-psionika działa na zasadzie magii znanej ze światów fantasy, oferując tak zagrania ofensywne, jak i aury zwiększające atrybuty bohatera. Wszystkich form ataku używamy do klejenia kolejnych combosów, by na koniec danej misji uzyskać jak najlepszą ocenę. Za swoje poczynania nagradzani jesteśmy potężnym uzbrojeniem i rzadkimi przedmiotami.

Wideo - Crimson Sea

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper