Crimson Sea 2

Crimson Sea 2

6,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.03.2004
Europa:
03.09.2004
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.03.2004
Europa:
03.09.2004

Crimson Sea 2 - opis gry

Crimson Sea 2 to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Koei. Tytuł, w odróżnieniu od pierwowzoru, który ukazał się na wyłączność dla Xboxa, trafił na PlayStation 2. Jedną z nowości w sequelu była obecność trybu wieloosobowego.

Akcja “dwójki” rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Głównym bohaterem nadal pozostał łowca głów Sho, ale tym razem dołącza do niego także tajemnicza Feanay. Sceną historii jest daleki system planetarny zaatakowany przez obcych nazywanych po prostu “zagrożeniem”. Zadaniem rzeczonej pary będzie odparcie inwazji nieprzyjaciół, a przy okazji poznanie też prawdy o pochodzeniu protagonistki. Większość postaci znanych z pierwszej części zalicza powrót w kontynuacji.

 

Sho i Feanay są w Crimson Sea 2 grywalni. To, kogo wybierzemy, rzutuje na przebieg wątku fabularnego, bowiem niektóre misje dostępne są tylko dla konkretnej postaci. Oboje posiadają do dyspozycji rozmaite futurystyczne bronie (pistolety energetyczne, miecze), a także moce neo-psioniczne będące czymś w rodzaju tutejszej magii. W drugiej odsłonie Crimson Sea pojawiły również dwa zupełnie nowe elementy gameplayu. Pierwszy to Overdrive, czyli wyniszczające combosy wyprowadzane za pomocą mieczy i gnatów, drugi nazywa się z kolei Time Extend i zatrzymuje czas wokół. Podopiecznych możemy też rozwijać dzięki doświadczeniu otrzymywanemu po zakończeniu poziomu, a ich graty da się upgrade'ować.

 

Akcja rozgrywa się na czterech planetach Theophilusa, wspomnianego wyżej systemu planetarnego. Do niektórych misji, jak wspomnieliśmy, mamy dostęp po wyborze konkretnego postaci, ale są jeszcze przypadki, gdzie nowe wyzwania odblokowujemy po osiągnięciu dobrego wyniku za zaliczony level.

 

W przeciwieństwie do “jedynki” kontynuacja oferuje także tryb multiplayer, w którym gracze wchodzą w skórę Sho i Feanay. Do wyboru są dwa warianty zabawy - kooperacja i rywalizacja.

Wideo - Crimson Sea 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper