Colin McRae Rally 3

Colin McRae Rally 3

7,5
78 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS2 7.5
XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
26 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.10.2002
Europa:
25.10.2002
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
26 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.10.2002
Europa:
25.10.2002

Colin McRae Rally 3 - opis gry

Colin McRae Rally 3 to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych WRC. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało brytyjskie studio Codemasters. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, PlayStation 2 i Xboxie (w planach była również wersja na GameCube’a).

W trzeciej odsłonie popularnej serii wyścigowe Codemasters naszym zadaniem jest zdobyć mistrzostwo świata w rajdach WRC. Mamy na to w sumie trzy sezony - każdy kolejny coraz bardziej wymagający.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Twórcy przygotowali wprawdzie większą liczbę licencjonowanych samochodów, które podzielono dodatkowo na kilka kategorii, ale w trakcie mistrzostw do dyspozycji mamy tylko jeden pojazd - Forda Focusa, którego w momencie wydania gry prowadził szkocki rajdowiec sygnujący swoim nazwiskiem produkcję Codemasters. Jeden sezon składa się z ośmiu rajdów po sześć odcinków każdy. Odwiedzimy różne kraje i każdy z nich będzie stanowił innego rodzaju wyzwanie. W Szwecji na przykład ścigamy się na śniegu, w Japonii na mokrym asfalcie, w Finlandii nawierzchnię tworzy żwir, a w Wielkiej Brytanii błoto. Zawody odbywają się na przestrzeni dwóch dni. Na półmetku, czyli po trzech odcinkach, istnieje możliwość naprawy samochodu, jeśli uprzednio go uszkodziliśmy w wyniku nierozważnej jazdą. Zniszczenia są tym razem naprawiane automatycznie, jednak nadal mamy możliwość dostosowania auta do naszych potrzeb - możemy wybrać rodzaj ogumienia, pogrzebać przy zawieszeniu, skrzyni biegów, hamulcach i innych bebechach.

 

Mistrzostwa to oczywiście główna atrakcja produkcji Brytyjczyków, jednak gra posiada też jeszcze kilka innych wariantów zabawy. Gracze mogą ścigać się na zaliczonych odcinkach dowolnym odblokowanym samochodem, szlifować swoje umiejętności w time trialach albo rywalizować w multiplayerze ze znajomymi. Na PS2 grać mogą maksymalnie dwie osoby, a na Xboxie cztery.

Wideo - Colin McRae Rally 3

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper