Colin McRae Rally 2.0

Colin McRae Rally 2.0

8,7
324 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PSone 8.6
GBA 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.06.2000
Europa:
09.06.2000
Polska:
20.12.2000
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.06.2000
Europa:
09.06.2000
Polska:
20.12.2000

Colin McRae Rally 2.0 - opis gry

Colin McRae Rally 2.0 to gra wyścigowa traktująca o rajdach WRC. Była to druga część serii wyprodukowanej przez Brytyjczyków z Codemasters. Tytuł ukazał się w 2000 roku na PlayStation.

Colin McRae Rally 2.0 wprowadził dużo usprawnień względem gry, która dwa lata wcześniej zdobyła powszechne uznanie wśród graczy i recenzentów. Dotyczyły one wyraźnie poprawionej grafiki (prawdopodobnie najsłabszego elementu pierwszej odsłony), efektów dźwiękowych i fizyki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowością był tryb Arcade, który podzielono na kilka pomniejszych wariantów rozgrywki (Championship, Time Trial, Single Race) oferujących generalnie mniej wymagający model jazdy. Dodano go z myślą o osobach, które wolały pograć bez potrzeby doglądania samochodu i analizowania tras.

Dla bardziej wymagających przygotowano Rally. Podobnie jak Arcade dzieli się ono na kilka innych trybów, ale dodano w nim jeszcze Challenge, gdzie ścigamy się z pięcioma rywalami. Brzmi prosto, ale ze względu na wymagający model jazdy wcale tak różowo nie jest.

Sercem gry jest Championship, gdzie rozgrywamy cały sezon. Na początku mamy do wyboru sześć samochodów z sezonu ‘99 i '00, ale ich liczba z czasem wzrasta o kolejne siedem (tzn. jeśli wykazujemy się wynikami). Rajdy odbywają się w ośmiu krajach - Finlandii, Grecji, Australii, Włoszech, Szwecji, Francji, Kenii i Wielkiej Brytanii -- na blisko stu odcinkach. Pomiędzy nimi możemy grzebać w ustawieniach samochodu lub naprawiać zniszczenia, jednak mamy na to ograniczoną ilość czasu. Każde zawody pozwalają nam się wykazać na różnych powierzchniach, w różnych warunkach pogodowych, a w ich trakcie musimy zająć pozycję w punktowanej szóstce, by móc kontynuować zmagania w mistrzostwach.

Colin McRae Rally 2.0 uchodził w swoim czasie za najlepszą grę traktującą o rajdach samochodowych, czyniąc postęp nawet w stosunku do świetnej pierwszej części. Następna, trzecia, ukazała się już na PlayStation 2.

Wideo - Colin McRae Rally 2.0

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper