V-Rally: '97 Championship Edition

V-Rally: '97 Championship Edition

7,2
70 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
31 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.1997
Europa:
07.1997
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
31 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.1997
Europa:
07.1997

V-Rally: '97 Championship Edition - opis gry

V-Rally: '97 Championship Edition to gra wyścigowa traktująca o rajdach wyprodukowana przez francuskie Eden Studios i wydana przez Infogrames na PlayStation w 1997 roku. W Stanach Zjednoczonych ukazała się pod tytułem Need for Speed: V-Rally.

V-Rally traktuje o rajdach, posiada nawet licencję World Rally Championship, ale trochę różni się od tego, co inni mogą znać np. z serii Colin McRae Rally. W grze Eden Studios nieco inaczej rozłożono bowiem akcenty - zamiast wykręcania jak najlepszych czasów ścigamy się tutaj z konkurentami obecnymi na torze.

 

Do wyboru mamy samochody, które (przeważnie, bo jest też kilka innych) brały udział w rywalizacji w sezonie ‘97, czyli Mitsubishi Lancer Evo VI, Subaru Impreza, Toyota Corolla, Nissan Almera, Skoda Felicia, Ford Escort, Citroex Saxo, Renault Megane, Peugeot 106, Peugeot 306 i Seat Ibiza. Twórcy zaoferowali trzy tryby rozgrywki: Time Trial (jazda na czas), Arcade i Championship. W mistrzostwach rywalizujemy z trzema konkurentami odwiedzając Indonezję, Anglię, Kenię, Francję (Korsykę), Hiszpanię, Nową Zelandię, Alpy i Szwecję. Każde z tych miejsc to wyścigi w innych warunkach - dżungla, śnieg, lasy, piach, kręte górskie uliczki itd. W zależności od zajętej pozycji jesteśmy nagradzani stosowną ilością punktów, które następnie dodaje się do klasyfikacji generalnej. Wspomniany Arcade to natomiast coś z grubsza podobnego do Championship, choć zmagamy się w nim jeszcze z odmierzanym do końca czasem.

 

W V-Rally gracz może wybierać spośród trzech poziomów trudności. Im jest on wyższy, w tym większej ilości rajdów musi wziąć udział. Gra wymaga też wtedy większej precyzji w prowadzeniu samochodu, a przeciwnicy są nie tylko szybsi, ale również bardziej agresywni. Dachowania są tu na porządku dziennym.

 

V-Rally w momencie premiery mogło się pochwalić dobrymi ocenami. W 1997 roku była to z pewnością czołowa pozycja dla fanów rajdów samochodowych, którzy nie posiadali Segi Saturn, a tym samym nie mieli dostępu do Sega Rally.

Wideo - V-Rally: '97 Championship Edition

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych