Colin McRae: DiRT

Colin McRae: DiRT

7,5
104 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS3 7.6
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.06.2007
Europa:
15.06.2007
Polska:
15.06.2007
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.06.2007
Europa:
15.06.2007
Polska:
15.06.2007

Colin McRae: DiRT - opis gry

Colin McRae: Dirt to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Codemasters na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360. Była to szósta część serii, która swoje korzenie miała jeszcze na pierwszym sprzęcie Sony, i zarazem ostatnia wydana przed śmiercią szkockiego rajdowca sygnującego markę.

Podobnie jak poprzednich odsłonach serii, w Dirt mamy do dyspozycji rajdy z cyklu World Rally Championship, ale twórcy dodali również zawody innego rodzaju.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tytuły oferuje trzy warianty rozgrywki w singlu: Career, Championship i Rally World. Kariera pozwala nam wziąć udział w różnych zawodach - jeden taki event składa się zwykle z kilku wyścigów i wymaga odpowiedniego samochodu. W zależności od zajętej pozycji przyznawane są nam punkty (maksymalnie dziesięć), a uzbieranie odpowiedniej ich liczby otwiera dostęp do nowych wyzwań. Wraz z postępami zarabiamy też kasę, którą potem można przeznaczyć na nowe samochody i motywy graficzne (samochodów w Dirt jest łącznie 46, a ‘skórek’ do nich 186). Ilość zarobionej kasy zależy przede wszystkim od poziomu trudności dla danego eventu. Gdy jest on wyższy, sztuczna inteligencja rywali daje nam bardziej popalić, a poza tym bardziej realistyczny jest model zniszczeń. Zaliczone eventy można powtarzać, jednak przy następnych podejściach nasze ‘wynagrodzenie’ będzie mniejsze.

 

Dostępne w grze eventy to CORR (wyścigi na zamkniętym torze), Rally (rajd w stylu WRC z pilotem u naszego boku), Rally Raid (połączenie założenie dwóch wspomnianych wariantów rozgrywki), Rallycros (wyścigi na zamkniętych trasach z nawierzchnią składającą się z błota i asfaltu), Crossover (wyścigi jeden na jednego) oraz Hill Climb (zawody podobne do rajdów, ale z udziałem ciężarówek).

 

Pozostałe tryby, o których napomknęliśmy, to Championship, czyli seria wyścigów, w których liczony jest cały nasz czas przejazdu, oraz Rally World - pojedynczy wyścig. Gra posiada również funkcje związane z i-netem i multiplayer, ale w sieciowych potyczkach do dyspozycji mamy tylko tradycyjne rajdy, czyli pokonywanie odcinków w jak najkrótszym czasie.

Wideo - Colin McRae: DiRT

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper