WRC: World Rally Championship

WRC: World Rally Championship

7,4
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2001
Europa:
30.11.2001
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2001
Europa:
30.11.2001

WRC: World Rally Championship - opis gry

WRC: World Rally Championship to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych wyprodukowana przez Evolution Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. Produkcja Evolution to pierwsza gra tego typu mogąca się pochwalić pełną licencją FIA World Rally Championship.

W grze pojawiają się samochody, trasy oraz kierowcy z sezonu rozegranego w 2001 roku. Twórcy zaimplementowali kilka wariantów rozgrywki - jest to Single Rally, czyli możliwość przejechania jednego rajdu w którymś z krajów, multiplayer dla maksymalnie dwóch osób oraz WRC.

WRC pozwala nam rozegrać cały sezon. Do wyboru mamy siedem zespołów (samochodów) oraz kierowców jeżdżących w ich barwach (towarzyszą im też ich piloci). Brakuje tylko Colina McRae, który związany był z serią gier sygnowanych jego nazwiskiem i dlatego nie pojawia się tutaj. Sezon składa się z czternastu rajdów po kilka odcinków każdy. Każdy kraj, gdzie odbywa się rywalizacja, oferuje inne warunki. Łącznie przygotowano nieco ponad osiemdziesiąt odcinków. Tak jak w prawdziwych zawodach, naszym zadaniem jest wykręcić jak najlepszy czas.

W grze zaimplementowano dość zaawansowany jak na swój czas model zniszczeń. Wpływają one nie tylko na wygląd samochodu, ale też na to, jak się prowadzi. Co więcej, zniszczenia mogą w różny sposób oddziaływać na pojazd. Jeśli dla przykładu nadwątlona zostanie skrzynia biegów, to w trakcie jazdy będziemy mieli problem z przerzucaniem biegów.

W trybie WRC grać możemy na trzech stopniach trudności. Na najwyższym, który odblokowany jest po wygraniu sezonu na ‘normalu’, pojawiają się dodatkowe odcinki niedostępne w inny sposób.

Wideo - WRC: World Rally Championship

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper