Resident Evil VII: Biohazard Gold Edition

Resident Evil VII: Biohazard Gold Edition

8,6
74 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PS4 8.6
XONE 8.5
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017
Polska:
12.12.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017
Polska:
12.12.2017

Resident Evil VII: Biohazard Gold Edition - opis gry

Resident Evil VII Gold Edition to gra action-adventure w konwencji survival-horroru wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gold Edition to wersja zawierającą grę oraz trzy wydane do niej rozszerzenia, w tym nową historię End of Zoe.

Deweloping

Dalsza część tekstu pod wideo

Po tym jak wydano Resident Evil 6, zespół doszedł do wniosku, że osadzenie gry na całym świecie i ukazanie ataków bioterrorystycznych na ogromną skalę wymknęło się trochę spod kontroli. Jun Takeuchi, który jest producentem Resident Evil 7, zaproponował powrót do korzeni i klasycznych założeń gatunku survival horror. Aby tego dokonać, umiejscowiono akcję gry w jednym konkretnym miejscu i zastąpiono widok TPP pierwszoosobowym. Deweloping gry wystartował w lutym 2014 roku. Resident Evil 7 skorzystało z nowego silnika nazwanego RE Engine kompatybilnego z PlayStation VR. W produkcję gry zaangażowano zespół składający się z blisko 120 osób.

Fabuła

Po raz pierwszy w historii serii za scenariusz odpowiada zachodni artysta - Richard Pearsey. Wcześniej pracował on między innymi nad takimi markami, jak Spec Ops: The Line czy F.E.A.R. Akcja gry osadzona została w 2017 roku w fikcyjnym mieście Dulvey, 4 lata po wydarzeniach z Resident Evil 6. Tym razem głównym bohaterem nie jest żołnierz, lecz zwykły człowiek - Ethan Winters - który w poszukiwaniu zaginionej żony, trafia do opuszczonej rezydencji w Luizjanie, na południu Stanów Zjednoczonych. Dom, jak się szybko okazuje, zamieszkuje nie do końca normalna rodzina Bakerów skrywająca niejedną mroczną tajemnicę. Fabuła oraz narracja Resident Evil 7 zostały ukształtowane w taki sposób, by pasować do poprzednich odsłon. W grze znajdziemy masę elementów, które powiążą historię z poprzednimi wydarzeniami.

Rozgrywka

Jako że seria wraca do korzeni, rozgrywka nastawiona jest na survival i ciężką atmosferę grozy. Po raz pierwszy w historii pełnoprawna odsłona serii ukazana została w perspektywie pierwszoosobowej. Chociaż amunicja jest ciężko dostępna gracz korzysta z broni znanych z poprzednich odsłon, takich jak pistolet, karabin, miotacz ognia, piła mechaniczna czy materiały wybuchowe. Walka jest jednak dużo bardziej wymagająca, ale wciąż szokuje dużą dozą brutalności. W Resident Evil 7 większy nacisk niż w ostatnich odsłonach został położony na eksploracje i rozwiązywanie puzzli, które pozwalają odetchnąć od atmosfery zaszczucia i ciągłego zagrożenia.

Niezbędne jest też odpowiednie zarządzanie zasobami w ekwipunku, w tym powracającymi ziółkami leczniczymi. W grze pojawiają się również sekcje, w których niezbędne jest skradanie się i ukrywanie w cieniu. Elementem, z którego producenci gry całkowicie zrezygnowali, są z kolei Quick Time Eventy. W przypadku rozgrywki na PlayStation VR mechanika Resident Evil 7 jest taka sama, ale autorzy w celu poprawienia komfortu grania dokonali kilku zmian między innymi w szybkości poruszania się.

Nowości

Wersja Gold Edition zawiera trzy rozszerzenia wydane do Resident Evil VII, czyli Banned Footage Vol. 1, Banned Footage Vol. 2 oraz End of Zoe. Czwarte, tj. Not a Hero, dostępne było do pobrania za darmo.

Historia przedstawiona w End of Zoe koncentruje się na tytułowej bohaterce i pozwala nam się dowiedzieć, co się z nią stało. DLC wprowadza zupełnie nową lokację oraz przeciwników. W Not a Hero z kolei wchodzimy w buty znanego z poprzednich części cyklu Chrisa Redfielda, który pracuje dla New Umbrella. Jego misja ma miejsce po wydarzeniach ukazanych w Resident Evil VII. To rozszerzenie także oferuje nowe wyzwania nieobecne w ‘podstawce’.

W oba wspomniane dlc grać można w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Wideo - Resident Evil VII: Biohazard Gold Edition

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper