Chip 'n Dale Rescue Rangers

Chip 'n Dale Rescue Rangers

8,0
96 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.06.1990
Europa:
12.12.1991
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.06.1990
Europa:
12.12.1991

Chip 'n Dale Rescue Rangers - opis gry

Chip ‘n Dale Rescue Rangers to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Capcom na konsolę Nintendo Entertainment System. Gra powstała na podstawie serialu animowanego Disneya o tym samym tytule. Przy jej developingu brał udział Tokuro Fujiwara, jeden z kluczowych twórców Mega Man 2 i Ghosts ’n Goblins.

Punktem wyjścia dla historii jest z pozoru banalne zadanie. Chip i Dale (a także reszta ekipy) próbują odzyskać zaginionego kotka należącego do dziewczynki o imieniu Mandy. Jak się jednak rychło okazuje, była to tylko niecna intryga przedsięwzięta przez Fat Cata, który zamierzał porwać Gadget (co mu się zresztą udaje).

Dalsza część tekstu pod wideo

Chip ‘n Dale Rescue Rangers to całkiem standardowy dwuwymiarowy platformer, w którym zaimplementowano tryb wieloosobowy (kooperacja) dla dwóch graczy. Podobnie jak w Bionic Commando, czyli innej grze Capcomu, także i tutaj możemy wybrać na mapce poziom, z którym chcemy się zmierzyć. Nasi podopieczni potrafią skakać, schylać się, podnosić różne napotkane przedmioty (skrzynki, jabłka, beczki, piłki) i ciskać nimi w przeciwników. Pod koniec każdego etapu czeka na nas pojedynek z bossem.

Podczas rozgrywki gościnnie pojawiają się inni członkowie Brygady RR. Jack Rockfort może zniszczyć bariery blokujących nam drogę, Bzyczek przez pewien krótki okres czasu eliminuje wszystkich przeciwników widocznych na ekranie (jesteśmy wówczas nietykalni, ale i tak możemy stracić życie jeśli zlecimy w przepaść), a Gadget, choć porwana, służy pomocą dostarczając różnych cennych wskazówek. Rozgrywkę rozpoczynamy z trzema życiami i -- w odróżnieniu od chociażby serii Mega Man -- nie ma tu systemu haseł pozwalających kontynuować przerwaną zabawę. Z drugiej strony poziom trudności nie jest zbyt wysoki.

Wideo - Chip 'n Dale Rescue Rangers

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper