Darkwing Duck

Darkwing Duck

7,8
39 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
06.1992
Europa:
12.1993
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
06.1992
Europa:
12.1993

Darkwing Duck - opis gry

Darkwing Duck to scrollowana platformórka wyprodukowana i wydana przez Capcom na Nintendo Entertainment System i GameBoya. Gra powstała na podstawie kreskówki Disneya, która w Polsce emitowana była pod tytułem “Dzielny Agent Kaczor”.

Miasto St. Canard zmaga się z niewidzianą wcześniej falą zbrodni. Agencja S.H.U.S.H., która zajmuje się sprawami wykraczający poza możliwości zwykłych sił porządkowych, podejrzewa, że za postępującą degrengoladę odpowiada przestępcza organizacja F.O.W.L. kierowana przez Steelbeaka (pl. Zakuty Dziób). Główny bohater, Drake Mallard aka Robin Duck (tytułowy Agent Kaczor), musi stawić czoło poczynającym sobie coraz śmielej złoczyńcom i wykurzyć ich z St. Canard.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Darkwing Duck to dwuwymiarowy platformer, choć z większym naciskiem na akcję, co przypomina chociażby serię Mega Man (także Capcom). Struktura gry nie jest całkowicie liniowa (tu także kłania się Mega Man) pozwalając nam na wybór ścieżki, którą będziemy podążać. Na początku mamy zestaw trzech leveli, po ich przejściu odblokowuje się kolejny (też trzy), a na końcu czeka nas ostatnie wyzwanie zwieńczone walkę z Zakutym Dziobem.

Agent Kaczor ma do dyspozycji przede wszystkim swoją podstawową broń, którą jest Gas Gun, ale w trakcie rozgrywki znajdujemy też dopałki modyfikujące jego funkcje. Znaleźć możemy kilka rodzajów specjalnej amunicji (Thunder, Heavy, Arrow), która różni się właściwościami. Pożądany power-up można wybrać w każdej chwili z poziomu menusów po wciśnięciu przycisku Select. Ilość tego typu amunicji jest jednak ograniczona. Poza umiejętnościami typowo ofensywnymi bohater jest też w stanie używać swojego płaszcza, co pozwala mu bronić się przed niektórymi atakami.

Darkwing Duck był jedną z kilku gier, które Capcom stworzył na licencji Disneya. Podobnie jak pozostałe, także i ten projekt cieszył się dobrą opinią wśród graczy i recenzentów. Przy jego produkcji uczestniczył Tokuro Fujiwara, twórca takich tytułów jak Ghosts’n’Goblins i Bionic Commando.

Wideo - Darkwing Duck

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper