DuckTales

DuckTales

8,4
60 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
14.09.1989
Europa:
14.12.1990
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
14.09.1989
Europa:
14.12.1990

DuckTales - opis gry

DuckTales to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Capcom na Nintendo Entertainment System. Gra powstała na licencji kreskówki o tym samym tytule (w Polsce “Kacze opowieści”). Przy jej produkcji brał udział Tokuro Fujiwara, twórca takich klasyków żółto-niebieskich jak Ghosts ‘n Goblins czy Mega Man 2.

Gracz wciela się tu w Sknerusa McKwacza, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu skarbów mających uczynić go najbogatszą kaczką na świecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki odwiedzimy pięć miejscówek: kopalnie w Afryce, Himalaje, dżunglę amazońską, Transylwanię i księżyc. Gra jest nieliniowa, co oznacza, że możemy odwiedzać wspomniane poziomy w dowolnej kolejności. Każdy etap wieńczy starcie z bossem - wygrana w nim nagradzana jest skarbem. Po zdobyciu podstawowych pięciu przenosimy się do Transylwanii, gdzie czeka nas decydujący pojedynek.

Podstawowym wyposażeniem Sknerusa jest jego laska. Może nią atakować przeciwników, niszczyć niektóre obiekty, przestawiać je albo odbijać się od podłogi, co pozwala nie tylko dostawać się w niedostępne normalnie miejsca, ale też w pewnych przypadkach unikać obrażeń. Znajdźki występują tu pod postacią diamentów, które zwiększają ilość kasy naszego podopiecznego. Oprócz nich natykamy się też na lody regenerujące uszczknięte zdrowie.

Podczas rozgrywki napotkamy inne postacie z kreskówki, które mogą nam pomóc dostać się do nowych lokacji, podrzucić jakiś przedmiot lub wskazówkę. Gra posiada trzy zakończenia. Najlepsze z nich dostępne jest po uzbieraniu co najmniej 10 milionów dolarów. Standardowe odblokowujemy po zaliczeniu głównego wątku, a najgorsze obejrzymy jeśli nasze konto pod koniec będzie świecić pustkami.

Wideo - DuckTales

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper