Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

Ocena wg platformy:

NES 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.09.1985
Europa:
15.05.1987
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.09.1985
Europa:
15.05.1987

Super Mario Bros. - opis gry

Super Mario Bros. to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Tytuł ten uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych gier wszech czasów. Jej powstanie dało początek fali wielu innych side-scrollerów charakterystycznych dla epoki 8-bitów.

Gracz wciela się tu w postać tytułowego hydraulika, którego zadaniem jest uratować księżniczkę porwaną przez smoka Bowsera. Grać można we dwóch, na zmianę - jedna osoba gra Marianem, a druga (gdy ta pierwsza skusi) wchodzi w buty jego młodszego brata, Luigiego.

 

Nasze zadanie jest proste - musimy dotrzeć na koniec poziomu. Metę symbolizuje maszt, na którym należy się zaczepić (im wyżej, tym więcej punktów). Mario musi się przebić przez osiem światów, które składają się z czterech leveli każdy, przy czym ostatni to zawsze zamek Bowsera niekiedy przypominający labirynt. Oprócz tego pojawiają się też etapy podwodne.

 

Podróżując przez kolejne poziomy Mario natyka się na bloki ze znakiem zapytania, które mogą zawierać np. monety lub grzybki. Te drugie pełnią rolę swoistego power-upa, zwiększając rozmiary naszego podopiecznego (jest on wówczas bardziej odporny na obrażenia i może demolować ceglane mury). Inne dopałki to Fire Flower, kwiatek, dzięki któremu zyskujemy zdolność ciskania ognistymi pociskami (co ciekawe, gra według pierwotnych założeń jej twórców miała się kręcić wokół strzelania), albo Starmen, gwiazdka dająca nam chwilową nietykalność - przeciwników pozbywamy się wówczas po prostu ich dotykając. Mimo jednak tych paru udogodnień naszą podstawową “bronią” i tak jest umiejętność skakania po głowach.

 

Zabawę rozpoczynamy z kilkoma życiami. Mario może je stracić jeśli spadnie w przepaść, zetknie się z przeciwnikiem (jeśli jest konusem, wystarczy tylko jeden kontakt) lub nie zdąży dobiec do mety przed wyznaczonym czasem. Nowe zyskujemy gdy uzbieramy sto monet (w ich poszukiwaniu warto zaglądać do rur) lub skasujemy kilka przeszkadzajek pancerzem Koopa.

Wideo - Super Mario Bros.

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper