Disney’s TaleSpin

Disney’s TaleSpin

8,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.0
GBC 1.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
12.1991
Europa:
09.1992
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
12.1991
Europa:
09.1992

Disney’s TaleSpin - opis gry

Disney’s TaleSpin to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Entertainment System (NES) i Game Boy. Gry o tej samej nazwie ukazały się też na innych platformach (Mega Drive, TurboGrafx-16, Game Gear), lecz były to zupełnie inne produkcje.

Produkcja Capcom powstała na podstawie serialu animowanego Disneya o tej samej nazwie emitowanego w latach 90. Gra pozwala nam się wcielić w niedźwiedzia Baloo, który jest pilotem dostarczającym przesyłki w firmie należącej do Rebeki Cunningham. W wersji stworzonej z myślą o NES-ie czeka na przejście osiem poziomów, z kolei w tej z Game Boya sześć.

Dalsza część tekstu pod wideo

W odróżnieniu od innych gier Capcom powstałych na licencji Disneya, TaleSpin nie jest tradycyjną platformówką. Bliżej mu do scrollowanych shooterów. Jako Baloo zasiadamy za sterami należącego doń samolotu i na każdej planszy musimy dolecieć z punktu A do punktu B. Po drodze musimy zważać na rozmaite przeszkadzajki, rzadziej na bossów wymagających trochę więcej wysiłku. Z przeciwnikami radzimy sobie omijając ich lub zestrzeliwując. Początkowo samolot wystrzeliwuje tylko jeden pocisk, ale z biegiem czasu ulega to zmianie.

Oprócz tego możemy zbierać np. worki z pieniędzmi porozmieszczane na planszach (w razie czego istnieje możliwość zawrócenia maszyny). Kasę da się następnie wydać na upgrade’y. Od czasu do czasu natknąć się także można na przejścia prowadzące do bonusowych plansz, podczas których przejmujemy kontrolę nad Kitem, pomocnikiem Baloo, zbierającym baloniki.

Stopień trudności jest niski, zwłaszcza jak na swoje czasy, a grę można ukończyć nawet w pół godziny.

Zremasterowany TaleSpin był jedną z gier wchodzących w skład kolekcji The Disney Afternoon Collection.

Wideo - Disney’s TaleSpin

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper