Burnout Paradise

Burnout Paradise

8,1
481 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS3 8.2
X360 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
22.01.2008
Europa:
25.01.2008
Polska:
25.01.2008
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
22.01.2008
Europa:
25.01.2008
Polska:
25.01.2008

Burnout Paradise - opis gry

Burnout Paradise to pozycja studia Criterion Games, wydana przez Electronic Arts w styczniu 2008 roku. Studio Criterion ma za sobą długą historię z tą legendarną marką, sięgającą roku 2001, kiedy to pojawił się pierwszy Burnout. Paradise ukazało się na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra pojawiła się też w rozbudowanej wersji pod tytułem Burnout Paradise: The Ultimate Box, którą mogli też cieszyć się użytkownicy PC. 

Pierwsza odsłona serii Burnout ukazała się w listopadzie roku 2001. Studio Criterion stworzyło tę produkcję myśląc o konsolach, takich jak PlayStation 2 czy GameCube oraz Xbox (gdzie pojawiła się później, bo w połowie roku 2002).

Dalsza część tekstu pod wideo


Od tego czasu sporo się zmieniło. Paradise to gra z otwartym światem. Jak powiedział jeden z twórców, jest to całkowicie nowe podejście do serii. Zmieniono całkowicie model jazdy w grze, silnik fizyczny oraz dodano nowy system zniszczeń. Miejsce w którym przyjdzie nam się ścigać, to dużych rozmiarów metropolia Paradise City. Obejmuje ona różnego rodzaju lokacje. Przyjdzie nam się ścigać po górskich serpentynach, ale także po miejskich ulicach. Niestety, samochody którymi będziemy się ścigać, nie są licencjonowane. Mimo wszystko, nawiązania do legendarnych pojazdów są widoczne gołym okiem, i mimo braku prawdziwych nazw, szybko idzie się domyślić, czym tak na prawdę aktualnie jedziemy.


Oczywiście, jest to seria Burnout, więc dziwnym by było, gdyby premiowane zostało łamanie przepisów czy spychanie przeciwników na bandę. Bardzo dużo frajdy przynosi również ściganie się w mieście ze znajomymi w trybie sieciowym (do 8 graczy). Oprócz zwykłych wyścigów, możemy porównywać statystyki - przykładowo, sprawdzić który z naszych znajomych przejechał dany fragment miasta najszybciej.


W roku 2009 pojawiła się edycja The Ultimate Box. Jest to edycja Burnout Paradise, która zawiera usprawnienia, takie jak zmiana pory dnia oraz... wprowadzenie do gry motocykli. Ścieżka dźwiękowa również powinna zadowolić każdego - usłyszymy między innymi Airbourne, Alice in Chains, Guns N’ Roses (wraz z piosenką Paradise City, którą usłyszymy w menu gry) czy Killswitch Engaged. Mimo rewolucyjnych zmian w porównaniu do poprzednich odsłon serii Burnout, Paradise to bardzo dobra gra, która została świetnie oceniona oraz zyskała rzeszę fanów.

Wideo - Burnout Paradise

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper