Blur

Blur

7,3
90 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.3
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
20
Premiery
Świat:
25.05.2010
Europa:
28.05.2010
Polska:
28.05.2010
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
20
Premiery
Świat:
25.05.2010
Europa:
28.05.2010
Polska:
28.05.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Blur (PS3)
8.0
Recenzja: Blur (PS3)

Blur - opis gry

Blur jest arcade’ową grą wyścigową wyprodukowaną przez studio Bizarre Creations i wydaną przez Activision Blizzard w maju 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra łączy w sobie prawdziwe samochody i rzeczywiste lokacje z arcade’owym modelem jazdy i walkami pojazdów.

Produkcja ta stanowi ciekawy miks, na który składa się wiele elementów podpatrzonych w innych wyścigowych pozycjach. Pierwsze gry, które nasuwają się na myśl, to WipEout HD, Burnout oraz Mario Kart 7. Z każdej z tych produkcji deweloper wyjął jej esencję: z pierwszego tytułu zaczerpnięto sposób prowadzenia walki z przeciwnikami za pomocą najróżniejszy power-up’ów, pierwiastek Burnouta dotyczy przepychanek między autami i wielkich kraks, a z Mario Kart zaczepnięto pomysł na zabawę wieloosobową, włącznie z charakterystycznym split-screenem dzielącym ekran na cztery części.

Mimo wielu zapożyczeń z gier arcade, Blur prezentuje zaskakująco zaawansowany model jazdy, zupełnie odcinając się nie tylko od tytułów przytoczonych w porównaniach, ale też konkurencji w postaci Split/Second: Velocity. Pojazdy w produkcji Bizarre Creations dzielą się na trzy zasadnicze klasy: Grip (auta o wysokiej przyczepności), Drift (samochody stawiające na pokonywane zakrętów na ostrych poślizgach) oraz Offroad (wozy masywne). W Blur liczy się nie tylko sprytne wykorzystanie power-up’ów i opieranie się atakom przeciwników, ale też umiejętności prowadzenia auta na trasie. Gra oferuje wiele opcji zabawy zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer.

Blur działa na silniku Horizon, a oprawa graficzna stoi na zadowalającym poziomie. Wrażenie robią efekty towarzyszące użytym power-up’om, a także pomysłowo wykonane trasy. Całość dopełnia dynamiczny soundtrack, który umila zmagania z przeciwnikami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Blur

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper