Mario Kart 7

Mario Kart 7

7,6
59 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
01.12.2011
Europa:
02.12.2011
Polska:
02.12.2011
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
01.12.2011
Europa:
02.12.2011
Polska:
02.12.2011

Mario Kart 7 - opis gry

Mario Kart 7 to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo na 3DS-a. Tak jak w przypadku poprzedników, także i tutaj rywalizują ze sobą różne popularne postacie z uniwersów Nintendo. Siódma odsłona Mario Kart powszechnie uchodzi za jedną z kilku gier, które odratowały pogrążonego w kryzysie 3DS-a.

Formuła serii nie uległa zmianie względem poprzedników. Popularne postacie z uniwersów gier Nintendo (jest ich szesnaście) ścigają się w gokartach, odwiedzając różne miejscówki znane z innych tytułów, np. Wuhu Island z Wii Sports Resort. Model jazdy nie sili się na realizm, a oprócz szybkiej jazdy istotną rolę odgrywa również używanie porozrzucanych po trasach power-upów oraz monet. Te ostatnie zwiększają szybkość, jednak możemy je stracić jeśli wpadniemy na jakąś przeszkodę.

 

“Siódemka” wprowadza kilka znaczących nowości. Jedną z nich jest np. sterowanie za pomocą żyroskopu. Wydarzenia na torze obserwujemy wówczas z perspektywy pierwszej osoby, a jakiekolwiek czynności wykonujemy obracając konsolę. Inne nowości to możliwość grzebania przy własnym pojeździe (gra umożliwia wymienianie różnych części; łącznie ponad 1000 kombinacji wpływających na wagę i przyczepność) oraz dodanie lotni (pozwalających unosić się przez dłuższy czas w powietrzu) i sekcji podwodnych. Dzięki nim łatwiej możemy wynajdywać nowe skróty.

 

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki. Mamy tu więc pojawiające się w innych częściach serii Grand Prix, w którym czeka na nas osiem pucharków (po cztery wyścigi każdy), Time Trial, jazda na czas (najlepszy przejazd dostępny jest później jako duch; dzięki funkcji SpotPass możemy też ściągać duchy innych osób), oraz Ballon Battle i Coin Runners. W tym pierwszym przebijamy przypięte do rywali balony, w drugim zbieramy monety. Rywalizacja ta odbywa się na sześciu specjalnie stworzonych do tego celu arenach.

 

Mario Kart 7 oferuje też multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób.

Wideo - Mario Kart 7

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper