Ridge Racer 7

Ridge Racer 7

6,8
52 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-14
Premiery
Świat:
11.11.2006
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-14
Premiery
Świat:
11.11.2006
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007

Ridge Racer 7 - opis gry

Ridge Racer 7 jest arcade’ową grą wyścigową stworzoną i wydaną przez japońską firmę Namco Bandai Games w marcu 2007 roku na konsolę PlayStation 3. Siódma odsłona Ridge Racer była, tradycyjnie już dla konsol Sony, jednym z tytułów startowych tego systemu.

Pod względem gameplayu Ridge Racer 7 nie zmienił się praktycznie wcale w stosunku do poprzednich części. Ponownie mamy do czynienia z zupełnie nierealistycznymi poślizgami, przeciętnym AI przeciwników oraz sprawdzonym systemem prowadzenia pojazdu. Graczy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tytułami z tej serii, może zdziwić fakt, iż w RR 7 praktycznie nie używa się hamulca. Na zakręcie wystarczy na moment puścić gaz i wdusić go ponownie, by pojazd wpadł w długi poślizg, który trzeba kontrolować. Przy wyższych klasach Grand Prix i szybkich samochodach momentami wydaje się, że na niektórych trasach pojazdy przemieszczają się od zakrętu do zakrętu. Poślizgi nabijają ponadto trójstopniowy pasek nitro, czyli swego rodzaju turbo, z którego można korzystać wedle potrzeb.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Główny tryb Grand Prix prezentuje się podobnie jak w poprzednich częściach. Zaczynamy od pierwszej klasy samochodów - wolnych, a do tego poziom trudności jest ustawiony bardzo nisko. Dla doświadczonych fanów serii Ridge Racer jest to krótkie doświadczenie, natomiast dla nowych w temacie dobra rozgrzewka. Wyższy poziom zaczyna się dopiero od drugiej fazy Grand Prix, gdy pojawiają się samochody trzeciej generacji pędzące 320 km/h (bez nitro), a przeciwnicy stanowią konkretne wyzwanie. Tutaj już niezbędna jest znajomość trasy i perfekcyjne pokonywanie wszystkich zakrętów, a główny przeciwnik cały czas widoczny jest w lusterku i tylko czeka na potknięcie gracza.

 

Ridge Racer 7 było jednym z pierwszych tytułów wydanych na PlayStation 3, mimo to po dziś dzień prezentuje się przyzwoicie. Trasy są wprawdzie dość sterylne, a samochodów nie wykonano z wielką dbałością o szczegóły, ale spore wrażenie robi animacja, która praktycznie w ogóle nie zwalnia. Oprawa dźwiękowa prezentuje się standardowo, podobnie jak we wcześniejszych odsłonach Ridge Racer.

Wideo - Ridge Racer 7

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper