Bendy and the Ink Machine

Bendy and the Ink Machine

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TheMeatly Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
10.02.2017
Europa:
10.02.2017
Producent:
TheMeatly Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
10.02.2017
Europa:
10.02.2017

Bendy and the Ink Machine - opis gry

Bendy and the Ink Machine to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio TheMeatly Games i wydana przez Rooster Teeth Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC (był udostępniany w odcinkach), a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Bendy and the Ink Machine to przygodówka w klimatach horroru, której styl graficzny nawiązuje do starych filmów animowanych. Głównym bohaterem jest animator Henry, który otrzymuje list od swojego przyjaciela, Joeya Drew, właściciela Joey Drew Studios, gdzie w przeszłości pracował Henry. Ten prosi go, by wpadł jeśli znajdzie czas. Powrót po trzydziestu latach na stare śmieci nie ma jednak wiele wspólnego z nostalgicznymi wspominkami. W budynku dzieją się różne niepokojące rzeczy: porozrzucane przedmioty, wylewający się zewsząd atrament i okaleczone ciało wilka Borisa zwiastują coś bardzo niedobrego. Ze znalezionego nagrania wynika ponadto, że Joey Drew zaczął praktykować okultyzm, a jakby tego było mało wkrótce pojawia się potwór, którego twarz przypomina jedną z najbardziej znanych postaci wykreowanych przez studio, czyli Bendy.

Produkcja TheMeatly Games składa się z pięciu odcinków/rozdziałów. Każdy z nich akcenty rozstawia nieco inaczej, choć trzon rozgrywki pozostaje bez zmian. Pierwszy rozdział dla przykładu pełni funkcję tutoriala, drugi wprowadza walkę, z kolei w trzecim musimy wykonywać zadania typu przynieś-podaj. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nasz podopieczny potrafi rzecz jasna walczyć, ale ważne jest też główkowanie, bowiem Henry musi się uporać z rozmaitymi łamigłówkami. Wspomnieć warto też o Bendy, potworze, który niekiedy ściga głównego bohatera. W takiej sytuacji należy raczej uciekać i starać się unikać zagrożenia.

Wideo - Bendy and the Ink Machine

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper