The Sojourn

The Sojourn

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shifting Tides
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
20.09.2019
Europa:
20.09.2019
Polska:
20.09.2019
Producent:
Shifting Tides
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
20.09.2019
Europa:
20.09.2019
Polska:
20.09.2019

The Sojourn - opis gry

The Sojourn to gra logiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Shifting Tides i wydana przez Iceberg Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Styl narracji produkcji Shifting Tides jest minimalistyczny, nie wykładając nam od samego początku, z czym mamy do czynienia. Nasza postać trafia w niewyjaśnionych okolicznościach do tajemniczego świata jakby ze snu, który pełny jest malowniczych krajobrazów, dziwnych obiektów, wydumanych budynków itd. Na początku oczywiście nie wiemy, kim jesteśmy ani dlaczego trafiliśmy tam, gdzie trafiliśmy. Wkrótce jednak spotykamy ślady światła, które wiodą nas przez dziwną krainę, i podczas tej podróży stopniowo zdobywamy coraz więcej wiedzy o naszej sytuacji.

Rozgrywkę w The Sojourn obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, czyli z oczu naszej postaci. Zmagania sprowadzają się do rozwiązywania łamigłówek. Tych jest kilka na “level”, a jeśli sobie z nimi poradzimy, przechodzimy do następnej lokacji. Same zagadki przywodzą nierzadko na myśl serię The Legend of Zelda, sprowadzając się do manipulowania lustrami, statuami czy przełączania przycisków. Najważniejsza jest jednak zdolność przeskakiwania między światami. Gra daje nam możliwość odwiedzenia alternatywnego świata ciemności bez którego nie będziemy sobie w stanie poradzić z wieloma wyzwaniami - niektóre mechanizmy można bowiem włączyć przebywając właśnie w nim. Oczywiście z czasem łamigłówki stają się trudniejsze, a stopień trudności podwyższają nowe rozwiązania, elementy i mechaniki. 

Dla tych, którym nie straszne podstawowe wersje zagadek, twórcy przygotowali w niektórych przypadkach opcjonalne, trudniejsze. Ich przejście nagradzane jest zagadkowymi wiadomościami.

Wideo - The Sojourn

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper