Claire: Extended Cut

Claire: Extended Cut

4,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 4.7
XONE -
PS Vita 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hailstorm Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
30.08.2016
Europa:
31.08.2016
Producent:
Hailstorm Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
30.08.2016
Europa:
31.08.2016

Claire: Extended Cut - opis gry

Claire: Extended Cut to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Hailstorm Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Xbox One.

Główną bohaterką gry jest tytułowa Claire, której matka zachorowała i w konsekwencji trafiła do szpitala. To nie pierwszy razy, gdy matka zmaga się z chorobą i zostaje przykuta do łóżka. Dziewczyna postanawia ją odwiedzić, lecz podczas (nocnej) wizyty zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy. Podczas poszukiwań automatu z kawą otoczenie zaczyna się w niepokojący sposób zmieniać, jakby koszmary senne stawały się rzeczywistością. Opowieść wyjaśnia, jaka jest natura i powód tych dziwnych zjawisk.

Produkcja Hailstorm Games to dwuwymiarowa przygodówka. Nasza podopieczna może się oczywiście poruszać w prawo i w lewo, a także skakać, biegać i wchodzić w interakcję z różnymi napotykanymi obiektami. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do eksploracji, w tym poszukiwań przedmiotów, śladów, które mogą nam pomóc, i rozwiązywania łamigłówek. To jednak nie wszystko. Nierzadko się zdarza, że w pościg za Claire ruszają straszydła. Musi ona wówczas uciekać i ukrywać się, nie mogąc się w żaden sposób bronić. Na względzie musimy mieć dwa wskaźniki: jeden opisujący ogólny stan zdrowia i drugi mierzący stan zdrowia psychicznego. Można je zregenerować znajdowaną kawą, słodyczami i napojami.

W grze, co ciekawe, natknąć się możemy na opcjonalne 'questy'. Claire napotyka na swej drodze różnych ludzi, którym jest w stanie pomóc. Przeważnie sprowadza się to do znalezienia jakiegoś przedmiotu cennego dla danej osoby. To, ilu im pomożemy, wpływa na to, jakie zakończenie obejrzymy.

Wideo - Claire: Extended Cut

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper