Amnesia Collection

Amnesia Collection

7,1
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.6
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frictional Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror,   Kolekcje
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2016
Europa:
22.11.2016
Producent:
Frictional Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror,   Kolekcje
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2016
Europa:
22.11.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Amnesia Collection (PS4)
7.5
Recenzja: Amnesia Collection (PS4)
PS4

Amnesia Collection - opis gry

Amnesia Collection to zestaw trzech gier z serii Amnesia przygotowanych przez studio Frictional Games. W jej skład wchodzi Amnesia: Mroczny Obłęd, rozszerzenie Amnesia: Justine oraz Amnesia: A Machine for Pigs. Składanka była dostępna na komputerach oraz na PlayStation 4.

Każda z trzech pozycji przedstawią inną historię. W Mrocznym Obłędzie głównym bohaterem jest pochodzący z londyńskiego Mayfair Daniel, który pewnego razu budzi się pozbawiony pamięci w pruskiej rezydencji niejakiego barona Alexandra. Jedyne co kojarzy to swoje imię, miejsce pochodzenia oraz to, że coś na niego poluje. W Amnesia: Justine wcielamy się natomiast w bezimienną kobietę (także cierpiącą na amnezję), która budzi się w lochu mając przy sobie gramofon z nagraniem kogoś o imieniu Justine, z kolei w Machine for Pigs historia kręci się wokół bogatego przedsiębiorcy Oswalda Mandusa, który zapada na dziwną chorobę po równie dziwnej ekspedycji do Meksyku. Wybudziwszy się ze śpiączki po kilku miesiącach konstatuje, że, po pierwsze, niewiele pamięta, a po drugie - po jego rodzinie nie ma śladu. Słyszy tylko głosy swoich synów oraz dźwięki wydawane przez jakąś maszynę znajdującą się pod ziemią.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, wszystkie trzy gry mają jeden trzon, choć inaczej rozkładają akcenty. Generalnie jednak akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, eksplorujemy ponure lokacje, rozwiązujemy łamigłówki oraz uciekamy/chowamy się przed straszydłami, z którymi nie możemy walczyć. W pierwszej części istotną rolę odgrywa mechanika związana ze zdrowiem psychicznym głównego bohatera. Nie może on zbyt długo przebywać w ciemnościach lub przyglądać się budzącym grozę scenom i potworom. W Machine for Pigs ten patent został jednak wyrugowany. Natomiast w Amnesia: Justine rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania łamigłówek, choć ciekawym patentem jest to, że możemy je sobie darować. Konsekwencją jednak jest śmierć niewinnego człowieka. To z iloma zagadkami sobie poradzimy wpływa też później na zakończenie.

Wideo - Amnesia Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper