The Long Reach

The Long Reach

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Painted Black Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
14.03.2018
Europa:
14.03.2018
Producent:
Painted Black Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
14.03.2018
Europa:
14.03.2018

The Long Reach - opis gry

The Long Reach to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Painted Black Games i wydana przez Merge Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (systemy Windows, Linux, macOS) oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Produkcja studia Painted Black Games przedstawia ponurą wizję świata, w której wszelkie blokady nałożone na ludzką podświadomość znikają. Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym mieście Baervox gdzieś w stanie New Hampshire. Dochodzi w nim do nieciekawego wydarzenia. W wyniku nieudanego eksperymentu zaczynają się manifestować najróżniejsze twory rodem z najgorszych snów. My wcielamy się tu w postać, która ma wątpliwe szczęście znalezienia się w środku całego zamieszania (poprzez drzewka dialogowe gra daje nam możliwość kształtowania jej osobowości).

The Long Reach to dwuwymiarowa przygodówka z pixelartowym stylem graficznym. Rozgrywka nie odbiega specjalnie od innych gier z tego samego gatunku. Przez lwią część czasu eksplorujemy kolejne lokacje Baervox szukając obiektów, z którymi można wejść w interakcję. Gdy takowe znajdziemy (są one specjalnie oznaczone), można je sprawdzić lub zabrać ze sobą, a następnie użyć we właściwym miejscu. Cześć łamigłówek, na co zwracali uwagę recenzenci, bywa dość abstrakcyjna.

W grze na dobrą sprawę nie ma walki. Nasz postać musi sobie radzić z przeciwnikami sposobem, czyli przede wszystkim uciekać i chować się. Od czasu do czasu możemy też skorzystać z porozmieszczanych tu i ówdzie elementów otoczenia, ale zasadniczo rzecz biorąc nie mamy do dyspozycji żadnych broni.

Jak wspomniano, gra pozwala na prowadzenie konwersacji z napotykanymi w trakcie zmagań postaciami dzięki drzewkom dialogowym. Warto przy tym dodać, iż w The Long Reach nie posiada voice-actingu.

Wideo - The Long Reach

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych