Yume Nikki: Dream Diary

Yume Nikki: Dream Diary

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
23.02.2018
Europa:
23.02.2018
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
23.02.2018
Europa:
23.02.2018

Yume Nikki: Dream Diary - opis gry

Yume Nikki: Dream Diary to gra action-adventure wyprodukowana przez Kadokawa i wydana przez Playism. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Dream Diary to remake gry indie z 2004 roku.

Dream Diary to remake, a w zasadzie – jak nazywają to twórcy – „reimaginacja” Yume Nikki z 2004 roku. Pierwowzór został stworzony przy użyciu programu RPG Maker 2003 i z czasem stał się kultowym klasykiem hołubionym przez graczy z różnych zakątków świata. W obu grach wcielamy się w Madotsuki, nastoletnią dziewczynę, która swoje cztery ściany opuszcza tylko podczas snów. Niestety, jej sny nie należą do najprzyjemniejszych.

W trakcie rozgrywki przemierzamy sny (właściwie koszmary) Madotsuki, przejmując nad nią kontrolę. Jedną z głównych zmian względem oryginału jest zmiana akcentów. Pierwowzór starał się wykreować surrealistyczny świat i klimat, remake'owi natomiast znacznie bliżej do pełnoprawnego horroru. Twórcy przygotowali sześć światów (snów), które musimy przejść, radząc sobie z najróżniejszymi trudnościami – począwszy od straszydeł, a skończywszy na łamigłówkach. Struktura jest przy tym liniowa. Lokacje i modele postaci są trójwymiarowe, lecz nasza podopieczna może (przeważnie) poruszać się tylko po wyznaczonej przez twórców ścieżce (tak zwane 2.5D).

Wraz z postępami Madotsuki zdobywa nowe umiejętności, czyli tak zwane „efekty”. Mogą one działać na różne sposoby, np. zwiększyć szybkość poruszania się lub otworzyć dostęp do nowych miejsc. Co warto dodać w tym kontekście, z nowymi umiejętnościami/efektami możemy wracać do wcześniej odwiedzanych miejsc.

Oprócz rozwiązywania zagadek w grze nie brakuje też szeroko pojętej 'akcji'. Bohaterka spotyka na swej drodze różne groźne istoty, które chcą ją dopaść. Walka nie jest jednak dobrym sposobem, by uporać się z przeciwnikami, choć Madotsuki zdobywa po drodze nóż. W zdecydowanej większości przypadków lepszym wyjściem jest ucieczka.

Wideo - Yume Nikki: Dream Diary

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper