Star Fox Command

Star Fox Command

6,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.07.2006
Europa:
19.07.2006
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.07.2006
Europa:
19.07.2006

Star Fox Command - opis gry

Star Fox Command to strzelanina z elementami gry strategicznej wyprodukowana przez studio Q-Games i wydana przez Nintendo na NDS-a. Command to pierwsza część serii powstała z myślą o konsoli przenośnej i zarazem pierwsza oferująca funkcje sieciowe.

Akcja gry rozgrywa się w systemie planetarnym Lylat. Grupa znanych fanom serii bohaterów, z lisem Foxem McCloudem na czele, próbuje tym razem uratować swoje pielesze przed inwazją wrogo nastawionych kosmitów zwanych Anglar.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywkę w Star Fox Command można podzielić na dwie części: jedna to tryb strategiczny, druga tryb bitewny. Pierwsza przypomina prostą grę strategiczną podczas której naszym zadaniem jest tak kierować jednostkami, by odeprzeć inwazję nieprzyjaciela i nie dopuścić ich do tzw. Great Foxa. Po kontakcie z przeciwnikiem styl rozgrywki ulega zmianie.

 

W trybie bitewnym nasz statek porusza się po otwartym obszarze, co przypomina niektóre sekcje z Lylat Wars (np. tamtejsze starcia z bossami). Fragmenty “na szynach” też się pojawiają, jednak stanowią one przede wszystkim urozmaicenie rozgrywki. Wytyczne tego typu misji przeważnie polegają na zniszczeniu celów albo zebraniu pewnej ilości obiektów, a jeśli uda nam się je zaliczyć wracamy do strategicznego planowania. Struktura gry, co ciekawe, nie jest nieliniowa, co pozwala nam podejmować w stosownym czasie decyzje, które wpływają na rozwój sytuacji, a w konsekwencji na zakończenie (tych jest dziewięć).

 

Oprócz singla Command posiada też dwa warianty multiplayera. Lokalny, w którym grać może maksymalnie sześć osób, oraz sieciowy dla trzech graczy. Pojedynki polegają tu nie tyle na niszczeniu przeciwników, ile zbieraniu gwiazdek. Wygrywa ten, kto będzie miał ich najwięcej. Co warto dodać, gracze biorący udział w wieloosobowych pojedynkach dysponują rangami - najniższa to Z, najwyższa to A.
 

Wideo - Star Fox Command

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper